Юхновський Григорій Лазаревич

1897 р. — народився у м. Борзна Чернігівської губернії.
1923 р. закінчив Харківський Технологічний інститут. Ще студентом працював за сумісництвом у робочій комісії хімічного факультету ХТІ.
1923 р. зарахований до аспірантури. Аспірант-стипендіат Харківського технологічного інституту на кафедрі хімічної технології органічних речовин.
1923-1927 рр. помічник при лабораторії хімічних технологій органічних речовин ХТІ.
1925 р. учасник IV Менделєєвського з'їзду в Москві.
1927 р. завідувач газового заводу ХТІ
З 1928 р. викладач ХТІ. Читав курси лекцій з коксобензольного виробництва, технології жирів та білків, контролю виробництва, хіміко-технічного аналізу.
1929 р. співробітник Науково-дослідної кафедри хімічної технології органічних речовин при ХТІ.
1936 р. керівник відділу Центральної науково-дослідної лабораторії жирів ХХТІ.
1937 р. професор кафедри технології жирів ХХТІ.
1937-1939 рр. заступник директора ХХТІ.
1941-1943 р.р. в. о. завідувача кафедри технології жирів під час евакуації (м. Чирчик). У цей час Г. Л. Юхновський провів дослідження бентонітових глин Узбекистану для їх застосування як відбілюючих засобів. Результати роботи було впроваджено на миловарному заводі у місті Ташкенті. Їм розроблено метод отримання оліфи з бавовняної олії.
1944 р. завідувач кафедри технології лаків, фарб та неметалічних покриттів.
1965-1972 рр. професор-консультант кафедри хімічної технології лаків, фарб та лакофарбових покриттів.
1988 р. Григорій Лазаревич Юхновський помер.
 
Коло наукових інтересів: Займався проблемами технології жирів. Працював у галузі вирішення проблем отримання плівкоутворюючих речовин на синтетичній основі, підвищення висихаючих властивостей напіввисихаючих олій, дослідження нових видів сировини, що дозволяють замінити рослинні олії.
Розробив та читав курс «Хімія та технологія плівкоутворювальних речовин». Опублікував понад 130 друкованих праць, отримав 17 авторських свідоцтв на винаходи.
Під його керівництвом підготовлено 15 кандидатів наук.
Член Вченої ради ХПІ. Член правління Харківського обласного ВГО ім. Менделєєва. Голова бюро хімічної секції обласного товариства "Знання". Керував семінаром з лакофарбових покриттів для інженерів Харківської області при обласному будинку техніки.
Нагороджений 6 медалями за успіхи у науковій та педагогічній діяльності.