Шапорев Валерій Павлович

Шапорев Валерій Павлович  — доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Хімічної техніки та промислової екології» Національного технічного університету «ХПІ», талановитий вчений та прекрасний керівник.

1943 р. — рік народження.
1960 р. —  студент факультету хімічного машинобудування ХПІ, кафедри хімічної техніки та промислової хімії.
1966 р. — закінчив Харківський політехнічний інститут (нині — Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут») за спеціальністю — машини та апарати хімічних виробництв та отримав кваліфікацію — інженер-механік.
З 1966 р. — тривалий час працював у Державному науково-дослідному та проєктному інституті основної хімії (НІОХІМ), де пройшов шлях від лаборанта до завідувача лабораторії.
1975 р. — захистив дисертацію на тему «Разработка процесса получения активной окиси магния» та здобув науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю 05.340 — Технологія неорганічних речовин.
1995 р. — захистив дисертацію на тему: «Технологія неорганічних армуючих наповнювачів», отримав науковий ступінь доктор технічних наук за спеціальністю 05.17.01 — Технологія неорганічних речовин.
1999-2021рр. — очолював кафедру хімічної техніки та промислової екології  Національного технічного університету «ХПІ».
2008 р. — переможець внутрішньовузівського туру конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» в номінації «Завідувач кафедри».
2019 р. — отримав Подяку Всеукраїнської науково-практичної конференції «Екологічна безпека – сучасні проблеми і пропозиції».
19 вересня 2021 р. —  на 79 році  пішов з життя.

Професор Шапорев В. П. викладав навчальні дисципліни:

  • Теорія та практика експериментальних досліджень еко- і техногенних систем;
  • Екологічна інженерія, теорія та конструювання екологічно безпечних реакторів та реакторних систем;
  • Процеси та апарати природоохоронних технологій.

За своє життя був науковим керівником безлічі аспірантів та докторантів

Наукова спадщина В. П. Шапорева  —  це понад 300 робіт: наукові статі, авторські свідоцтва, методичні вказівки, підручники та навчальні посібники. Підручники підготовлені з його участю неодноразово ставали призерами конкурсу на кращий підручник та навчальний посібник.

Він працював над вирішенням проблем, що виникають під час виробництва соди. Валерій Павлович запропонував використовувати відходи содового виробництва, які не містять важких металів, в якості консервантів при зберіганні овочів у великих обсягах. Ця технологія успішно була запроваджена ще у 90-х роках. Займався також і ниткоподібними кристалами – це й досі не до кінця вивчена галузь знань.