Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
Валерій Геміліан народився 27 серпня (08 вересня) 1851 року. У 1867 році закінчив курс навчання в приватній гімназії Відемана в Санкт-Петербурзі і, склавши іспит на атестат зрілості в 7-й казенній гімназії, вступив до Санкт-Петербурзького практичного технологічного інституту Імператора Миколи I, курс якого він закінчив у 1872 році за хімічним відділенням зі званням технолога 1-го розряду. Валерій Олександрович працював на посаді лаборанта при кафедрі хімії технологічного інституту. Через рік був відряджений за кордон.
Отримав ступінь доктора філософії Геттінгенського університету за представлену ним дисертацію «О сульфопроизводных масляной кислоты». Займався експериментальними дослідженнями в університетських лабораторіях у Вюрцбурзі та Страсбурзі під керівництвом професорів Вісліценуса та Байєра.
Після повернення до Санкт-Петербурга в 1875 році Геміліан В. О. був запрошений до Імператорського Санкт-Петербурзького університету на посаду лаборанта у лабораторіях професорів Бейльштейна та Менделєєва. У лабораторії Менделєєва займався дослідженнями за темою: «Сжимаемость газов при низком давлении». Наступного року разом з Менделєєвим був відряджений до Піттсбурга (США) для збору відомостей про стан нафтового промислу в Америці.
Після прибуття, з 1 січня 1877 року, Валерій Олександрович почав виконувати обов'язки доцента кафедри технічної хімії у Варшавському університеті; викладав загальний курс неорганічної хімії та спеціальні курси органічної хімії; керував практичними заняттями студентів у хімічній лабораторії.
У 1886 році Геміліан склав магістерський іспит при Санкт-Петербурзькому університеті та захистив магістерську дисертацію за темою: «О некоторых производных, гомологах и аналогах трефенила».
1 серпня 1887 року призначений ад'юнкт-професором кафедри хімічної технології мінеральних речовин та барвників Харківського практичного технологічного інституту Імператора Олександра III; 12 липня 1889 року отримав посаду професора. У 1904 році вийшов у відставку.
Помер у 1914 році.
2019
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |