Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
Семінар-практикум «Сучасна бібліотека як основа інтеграції наукових публікацій у світові бази даних» пройшов у науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" 20 грудня 2012 р. в межах VІI Міжнародної науково-практичної конференції "Простір літератури, мистецтва і освіти – шлях до миру, злагоди і співробітництва між слов'янськими народами" (семінар організований разом з редакцією журналу "Східно-Європейський журнал передових технологій").
Головним питанням семінару було приєднання редакцій періодичних видань НТУ "ХПІ" до загальнодержавного проекту "Наукова періодика України" на технологічній платформі Open Journal Systems. Злободенність теми для видавництв наукових журналів, збірок та авторів зібрала понад 80 представників вузів Харкова у "Конференц-залі" нового корпусу бібліотеки НТУ "ХПІ".
З привітальним словом до учасників семінару звернувся проректор з наукової роботи НТУ "ХПІ" Андрій Петрович Марченко. Він наголосив на те, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України підвищив вимоги щодо присвоєння наукових ступенів ученим України і у світлі цих змін проведення семінару з такою проблематикою є особливо своєчасним.
Головною думкою виступу Лариси Петрівни Семененко, директора НТБ, була ідея щодо розподілу функцій та завдань між учасниками реалізації проекту "Наукова періодика України" та активізації співпраці авторів, редакторів, видавців, бібліотекарів.
Учасникам семінару були запропоновані доповіді: • "Наукова періодика України" на базі Open Journal Systems 2.4" (Соловяненко Д. В., координатор проекту, канд. іст. наук, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут"); • "Світова практика упровадження та використання OJS як національної та транснаціональної видавничої платформи" (Непран Н. В., зав. відділу, НТБ НТУ "ХПІ"); • "Наукометричні бази даних Scopus, Web of Science, Google Scholar: специфіка та вимоги. Створення передумов для включения періодичних видань до них" (Главчева Ю. М., заст. директора НТБ НТУ "ХПІ").Провідний фахівець по роботі з Open Journal Systems редакції журналу "Східно-Європейський журнал передових технологій" Селезньова А. В. провела Майстер-клас "Відкрита редакція. Індекс наукового цитування в рамках роботи з платформою OJS".
Усі виступи викликали жваве зацікавлення. Аудиторія була дуже активна. Організатори семінару відповіли на численні питання аудиторії. Присутність координаторів проекту Д. О. Дьоміна (зав. кафедри, професор, НТУ "ХПІ") та Д. В. Соловяненка, який спеціально приїхав до Харкова для участі у цьому заході, дала змогу учасників семінару отримати відповіді на найскладніші питання.
Гості семінару залишили свої відгуки: "Дуже корисна інформація...", "Семінар пройшов на якісному продуктивному рівні...", "...жива розмова, обговорення...", "Після таких зустрічей хочеться ще більш активно працювати та публікуватися". Ми дякуємо усім, хто залишив добрі відгуки, саме вони надихають нас на подальшу роботу в напрямку інтеграції електронних ресурсів та подальшої взаємодії. Це лише початок. Проект новий, перспективний, цікавий для усієї наукової спільноти. У нашому університеті ми маємо надію на подальшу плідну співпрацю наукової частини, видавництв, авторів та бібліотеки.
2012
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |