Заходи в бібліотеці

Історію роблять звичайні люди!

21 лютого 2018 р. у бібліотеці стартувала соціокультурна акція ​«Історію роблять
звичайні люди!»

З нагоди відзначення Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні бібліотека ініціювала проведення акції, що проходила в два етапи. 21 лютого о 14:35 у конференц-залі бібліотеки пройшла зустріч політехніків з учасниками АТО: сержантом Збройних Сил України, курсантом третього курсу Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», золотим медалістом «Ігор Нескорених» (2017 р.) Олегом Зімніковим та старшим сержантом ЗСУ, курсантом третього курсу Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», учасником військового параду 2017 р. (м. Київ) Сергієм Мащенком. До обміну думками «Що має статися у житті людини аби вона склала свій вирішальний вибір у житті?» долучилися доцент кафедри військової підготовки НТУ «ХПІ», полковник запасу ЗСУ Ігор Валентинович Баркатов, керівник студентського театру мініатюр Олександр Михайлович Іванов, співробітник музею нашого Університету Сергій Григорович Перепелиця та директор бібліотеки Лариса Петрівна Семененко... 22 лютого 2018 р. о 9:40 у конференц-залі Харківського комп’ютерно-технологічного коледжу НТУ «ХПІ» усі бажаючі зустрілися з журналістом, громадським активістом, координатором Харківського Євромайдану Володимиром Чистиліним, який презентував свою документальну стрічку «Герої не вмирають». Фільм не залишив нікого байдужим, про що свідчило бурхливе обговорення та безліч питань після перегляду.

Фото: 

Мозаїка днів

12 грудня 2017 року відкрилася виставка художніх робіт Євгенії Турути.

У рамках фестивалю «ART WAY – 2017», у конференц залі бібліотеки пройшло відкриття виставки творчих робіт випускниці нашого Університету Євгенії Турути «Мозаїка днів». Вернісаж з циклу «Художники, народжені в ХПІ» об’єднав різноманітні техніки – графіку, живопис олією, батик, валяння. З експозицією можна ознайомитися до 15 лютого 2018 року.

 

 

Фото: 

Перемога слідує за відважними!

4 грудня 2017 року, до Дня Збройних сил України, в бібліотеці відбулася зустріч
з героями АТО.

Напередодні Дня Збройних сил України у конференц-залі бібліотеки пройшла зустріч з учасниками Антитерористичної операції – старшим лейтенантом Збройних сил України, Героєм України, Народним Героєм України Василем Божоком та військовослужбовцем Збройних сил України, курсантом третього курсу Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ» Олегом Зімніковим, який у цьому році на «Іграх Нескорених» виборов для української національної збірної першу золоту медаль (біг на 1500 метрів). У заході взяли участь студенти, викладачі, співробітники Політеху, харківські волонтери та представники реєстрового козацтва. Подарунком героям став творчій виступ студентів Харківського комп’ютерно-технологічного коледжу та студентів першого курсу НТУ «ХПІ».

Фотозвіт

Фото: 

Військові поселення на Харківщині 1817-1864 рр. Історія, факти, міфи

27 листопада 2017 року в бібліотеці пройшла лекція Світлани Бучастої «Військові
поселення на Харківщині 1817-1864 рр. Історія, факти, міфи».

Директор Художньо-меморіального музею І. Ю. Рєпіна (м. Чугуїв) Світлана Іванівна Бучаста презентувала частину своїх  наукових досліджень у вигляді лекції з історії Чугуївського полку. Захід проходив в експозиції виставки «Чугуїв в топографічних планах та архітектурних кресленнях Українського військового поселення першої половини ХІХ століття». Велику зацікавленість аудиторії викликали невідомі факти з історії Харківщини, архітектура, побут, організація поселень тощо.

 

Фото: 

Марина. П’ять зустрічей…

15 листопада 2017 року відбувся моноспектакль за участі харківської поетеси
​Лариси Французової.

У конференц-залі бібліотеки знову зібралися поціновувачі поезії. Моноспектакль «Марина. П’ять зустрічей…» об’єднав шанувальників творчості видатної поетеси Срібного століття Марини Цвєтаєвої та харківської поетеси Лариси Французової. Захід було присвячено 125-річчю від дня народження класика світової літератури. Проникливе виконання, емоційне перетворення, зміни настрою, сучасний переспів вічних душевних переживань розчинили кордони реальності та дали змогу автору, виконавцю та слухачам стати єдиним цілим.

 

Фото: 

«Борітеся – поборете!»

13 листопада 2017 року в конференц-залі Науково-технічній бібліотеки НТУ «ХПІ»
відкрилася виставка живопису члена Національної спілки художників України
​Віктора Цапка.

Голосним акордом у комплексі заходів з патріотичного виховання молоді стала творча зустріч з членом Національної спілки художників України Віктором Цапком та відкриття виставки живопису «Борітеся – поборете!» з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та Свободи. Тематика виставка сприяє єднанню нації, поколінь, шануванню подвигу українського народу протягом усієї історії нашої Держави, вихованню любові та поваги до Батьківщини, баченню особистого розвитку та реалізації молоді в Україні, виховує найкращі почуття, притаманні українському народу.

Фотозвіт

Фото: 

До 60-річчя кіностудії «ХПІ-фільм»

24 жовтня 2017 року в конференц-залі бібліотеки відбувся ювілейний вечір
кіностудії «ХПІ-фільм».

60 років тому, в жовтні 1957 року, в Харківському політехнічному інституті було створено першу народну кіностудію «ХПІ-фільм». Керівник студії, кінознавець Ірина Жоресівна Фаустова ознайомила присутніх з історією створення, розвитку та сьогоденням кіностудії, розповіла про її засновників. Велику зацікавленість аудиторії викликали різноманітні факти, пов’язані зі створення фільмів, смішні випадки на знімальному майданчику тощо. Привітати улюблений колектив з Ювілеєм прийшли редактор газети «Політехнік» Світлана Петрівна Землянська, доцент кафедри етики естетики та історії культури нашого Університету Михайло Михайлович Красиков, студійці минулих років та сучасні учні – студенти-політехніки. Цікаві розповіді перемежалися переглядом як добре відомих, так і нових стрічок: «КВК» (1965), «Спорт і гумор» (1969), «Новий маршрут» (1981), «Показуйте, нам цікаво» (1981), «Візитна картка ХПІ» (2007), «Професія ПОЖЕЖНИЙ» (1992), «Новий рік» (2014), «Життя моє, кінематограф…» (2016), «Газеті «Політехнік» 65!» (2016), «Фігура мови» (2016), «Кольори миру» (2017) та інших. Сьогодні Кіностудія продовжує знімати всі важливі події в житті НТУ «ХПІ», створює фільми, зберігає кінолітопис, навчає студентів. Творчої наснаги вам, любі друзі!

Фото: 

Від емоцій до почуття…

29 вересня 2017 року у конференц-залі бібліотеки відкрилася фотовиставка
​Анатолія Яковлева.

Ця яскрава подія стала дарунком усім бібліотекарам до професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек. Доцент кафедри філософії Харківського національного університету радіоелектроніки Анатолій Яковлев відкрив перед учасниками заходу двері в казковий світ фотографії. Ліричні поезії, чарівні пісні та музичні твори довершили барвисту феєрію свята…

Фотозвіт

Фото: 

Молодь читає – Харківщина процвітає!

28 вересня 2017 року у центрі Харкова пройшла соціально-культурна акція
​до Всеукраїнського дня бібліотек «Молодь читає – Харківщина процвітає!».

Захід проходив за підтримки Харківської обласної державної адміністрації. До масштабного флешмобу, метою якого стало підвищення інтересу молоді до читання, долучилися бібліотеки різних систем, відомств та студенти 26 вищих навчальних закладів Харківщини. Політех було представлено Науково-технічною бібліотекою та Харківським комп’ютерно-технологічним коледжем НТУ «ХПІ». Нашу участь у заході та слоган «Увесь спектр знань – у книгах!» організатори відзначили Подякою Управління культури і туризму ХОДА. У ході акції учасники одночасно, протягом 20 хвилин, читали улюблені книжки, завдяки чому Харків було визнано самим читаючим містом України.


Всесвітній день миру

21 вересня 2017 року в НТУ «ХПІ» пройшла соціально-культурна акція
​«Мир у домі – мир у світі» з нагоди відзначення Всесвітнього дня миру.

Організатором заходу виступила Науково-технічна бібліотека НТУ «ХПІ». У масштабному флешмобі взяли активну участь ректорат, викладачі, іноземні студенти-політехніки, студенти та викладачі Харківського комп’ютерно-технологічного коледжу, творчі колективи Палацу студентів нашого Університету, учасники Міжнародної естафети «Всесвітній біг миру».

Фотозвіт

Фото: 

Сторінки