Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
15 листопада 2018 року о 14:30 відбудеться відкриття виставки вишитих картин.
Запрошуємо всіх поціновувачів творчості майстрів Харківського клубу вишивки «Успіх» до конференц-залу Науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на відкриття виставки «Пори року». В експозиції будуть представлені пейзажі чотирьох пор року у різноманітних техніках виконання. Традиційно вернісаж відкриватимуть музичні твори у виконанні учнів Харківської музичної школи № 1 ім. Л. В. Бетховена. Виставка буде функціонувати до 15 грудня.
Фотозвіт
23 жовтня 2018 року о 12:30 відбудеться відкриття виставки «Невичерпне джерело».
У конференц залі Науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» відбудеться відкриття виставки «Невичерпне джерело», присвяченої життю та творчості Олени Петрівни Блаватської. З етапами духовного та творчого становлення видатної співвітчизниці, всесвітньо визнаної письменниці, філософа, мандрівниці, засновниці Теософського товариства відвідувачів виставки ознайомить Президент Теософського товариства в Україні Світлана Йосипівна Гавриленко. Виставку приурочено до 130-річчя виходу в світ визначного твору Олени Блаватської «Таємна доктрина».
11 жовтня 2018 року о 1245 відбудеться літературний вечір до Дня захисника Вітчизни.
Дорогі друзі! Запрошуємо Вас до конференц-залу Науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (4 поверх, кімн. 63) на зустріч з українською письменницею Людмилою Охріменко, яка представить читачам дві свої книги:
«Пригоди мухи в окропі на окупованій території». Героїня потрапляє у обставини, які позбавляють її вибору. Чи допоможуть їй подруги дитинства? Чи зможе вона врятувати поранених? Чи допоможе стареньким сестрам Медвинським не втратити родинний скарб? Чи стане у неї сил, щоб врятувати собак, які живуть у притулку? І зрештою, чи можливо сподіватися на особисте щастя, коли тобі сорок з гаком?
«Пригоди дорослого Буратіни жіночої статі». Зневірившись у власних силах, Наталя залишає Батьківщину і їде на заробітки за кордон. Вона навіть не уявляє, які неймовірні пригоди чекають на неї! Життя не починається у п’ятдесят, але воно вирішує, як ти проживеш наступні півсотні. Цим твором авторка започатковує серію романів про пригоди українки, яка отримала можливість у зрілому віці зустріти свою справжню долю.
На заході буде також буде представлено книгу Генадія Фіміна «Доброволець «Сумрака». Цей твір — як заява про злочин. Книга, в якій описано дивовижну долю автора, що пережив викрадення і полон терористів у червні 2014 року, коли на Донбасі вже відбулися гарячі бої між українською армією та російськими військами. Це книга-спогад про непростий і страшний час початку російської агресії в Україні.
Захід приурочено до Дня захисника України. Вхід вільний.
18 травня 2018 року відбувся святковий концерт з нагоди Всеукраїнського дня МАТЕРІ.
У конференц-залі бібліотеки зібралися політехніки та гості Університету, щоб вшанувати найдорожчу для кожного в світі людину – МАТИ. Захід об’єднав учнів Харківської дитячої музичної школи №1 ім. Л. Бетховена, студентів Харківського комп’ютерно-технологічного коледжу НТУ «ХПІ», учасників Мовного клубу «Діалог», представників азербайджанської діаспори м. Харкова. Лунали вірші, пісні, музичні композиції, оповиті великою любов’ю, шаною, вдячністю нашим мамам. А запальні пісні й танці у виконанні співачки Харківського обласного товариства азербайджанських жінок «Айнур-Хатун» Афсани Магамедової створили атмосферу феєричного щастя і радості життя. Будьте завжди молоді, щасливі та усміхнені, наші любі! Зі Святом!
3 травня 2018 року відбулася зустріч зі славетним політехніком
Віктором Тимофійовичем Долбнею.
У конференц-залі бібліотеки зібралися студенти, викладачі, співробітники Університету, щоб привітати ветерана Другої світової війни, доктора технічних наук, професора кафедри «Автоматизовані електромеханічні системи» Віктора Тимофійовича Долбню. Ініціаторами зустрічі виступили завідувач відділу культурно-просвітницької роботи науково-технічної бібліотеки Лідія Петрівна Бондаренко та доктор технічних наук, професор, академік Академії наук прикладної радіоелектроніки і Академії технологічних наук України, декан факультету соціально-гуманітарних технологій (СГТ) НТУ «ХПІ», начальник Генерального штабу Слобідського козацького війська, президент Академії військово-історичних наук і козацтва, генерал-хорунжий СКВ Андрій Володимирович Кіпенський. Єдиний на сьогодні учасник бойових дій зі складу Політеху, автор книги «Тысяча четыреста восемнадцать дней войны» Віктор Тимофійович Долбня розповів молоді про плани фашистської Німеччини щодо нашої країни, історію створення автобіографічної книги, почуття шістнадцятирічного хлопця, який пройшов усю війну. Особисті спогади старших поколінь, вірші в авторському виконанні політехніків, слова вдячності ветеранам створили непідробну атмосферу єднання, гордості за свій народ – НАРОД-ПЕРЕМОЖЕЦЬ!
25 квітня 2018 року відкрилася виставка живопису сучасних українських художників
Валентини і Сергія Качиних.
У конференц-залі бібліотеки відбулося урочисте відкриття виставки живопису «Мелодія кольору» Валентини і Сергія Качиних. Роботи виконані у техніках акварель і пастель. На заході були присутні студенти та викладачі нашого Університету, Харківської державної академії дизайну та мистецтв, поціновувачі творчості художників. Подружжя Качиних розповіли відвідувачам про свій творчий шлях, плани на майбутне. З музичним привітанням виступила студентка факультету Соціально-гуманітарних технологій НТУ «ХПІ» Дарина Коробєйнікова. З експозицією можна ознайомитися до 18 травня.
27 березня 2018 року відбулося відкриття виставки батику сучасного українського
художника Любові Пономарьової.
26 березня 2018 року відкрилася фотовиставка до Міжнародного дня театру.
У холі бібліотеки відбулося святкове відкриття персональної фотовиставки завідувача сектора Науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» Дмитра Черниха. Захід було присвячено Міжнародному дню театру. Привітати автора прийшли колеги та друзі-актори. Художній керівник студентського театру «Політехнік» Олександра Одокієнко розповіла про репертуар, нові вистави, творчу співпрацю колективу з автором виставки. Актори театру виступили перед глядачами з мініатюрою «Театробуд». Ознайомитися з експозицією запрошуємо до 15 квітня.
23 лютого 2018 року в бібліотеці відзначили Міжнародний день рідної мови.
У конференц-залі бібліотеки зібралися політехніки різних національностей. Студенти факультету Міжнародної освіти НТУ «ХПІ» з Анголи, Туреччини, Китаю, Лівану, В'єтнаму, Марокко, Гвінеї-Бісау розповідали про свої рідні країни, читали вірши, співали пісні. До них приєдналися студенти та викладачі факультету Соціально-гуманітарних технологій. Літературно-музичний вечір вела доцент кафедри «Комерційна, торгова та підприємницька діяльність» Людмила Петрівна Гарник. Усіх учасників заходу об’єднала атмосфера дружби, радості, любові до батьківщини.
21 лютого 2018 р. у бібліотеці стартувала соціокультурна акція «Історію роблять
звичайні люди!»
З нагоди відзначення Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні бібліотека ініціювала проведення акції, що проходила в два етапи. 21 лютого о 14:35 у конференц-залі бібліотеки пройшла зустріч політехніків з учасниками АТО: сержантом Збройних Сил України, курсантом третього курсу Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», золотим медалістом «Ігор Нескорених» (2017 р.) Олегом Зімніковим та старшим сержантом ЗСУ, курсантом третього курсу Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», учасником військового параду 2017 р. (м. Київ) Сергієм Мащенком. До обміну думками «Що має статися у житті людини аби вона склала свій вирішальний вибір у житті?» долучилися доцент кафедри військової підготовки НТУ «ХПІ», полковник запасу ЗСУ Ігор Валентинович Баркатов, керівник студентського театру мініатюр Олександр Михайлович Іванов, співробітник музею нашого Університету Сергій Григорович Перепелиця та директор бібліотеки Лариса Петрівна Семененко... 22 лютого 2018 р. о 9:40 у конференц-залі Харківського комп’ютерно-технологічного коледжу НТУ «ХПІ» усі бажаючі зустрілися з журналістом, громадським активістом, координатором Харківського Євромайдану Володимиром Чистиліним, який презентував свою документальну стрічку «Герої не вмирають». Фільм не залишив нікого байдужим, про що свідчило бурхливе обговорення та безліч питань після перегляду.
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |