Цикл «Звичаї та обряди української культури». Великодні традиції

У нас здавна є традиція славна:
Воду брати з чистої криниці,
Муку з ярої пшениці.
Руками добрими замісити
І гостей на свято запросити!
 
24 квітня 2025 року, у літературній вітальні комунального закладу «Публічна бібліотека Височанської селищної ради Харківського району», відбувся захід «Великодні традиції» з циклу «Звичаї та обряди української культури» для внутрішньо переміщених осіб.
У складний час політехніки не стоять осторонь проблем, а намагаються підтримати людей, які попали в складну ситуацію. Підтримують їх морально, влаштовуючи свято попри все.
На головне свято весни – Великдень до бібліотеки завітали керівник Центру Арт-Інтернешнел «Єднання» палацу студентів НТУ «ХПІ» лауреат Міжнародних конкурсів Галина Волченко та заступник директора Навчально наукового інституту хімічних технологій та інженерії Сергій Биканов, які підготували цілу святкову програму, співали ліричні та запальні українські пісні. За традицією, свято закінчилося чаюванням та куштуванням святої Пасхи!
 
З історії свята
«Пасха» походить від назви старозавітного свята, яке відзначають іудеї в пам'ять про звільнення від єгипетського полону. Пасхальний агнець євреїв став прообразом Христа, тому Христос ще іменується Агнцем Божим, Агнцем Пасхальним, Пасхою.
У християнстві Пасха – це символ перемоги Ісуса Христа над смертю і порятунку всього людства, адже християнські вірування свідчать, що він воскрес на третій день після своєї загибелі на хресті. Саме тому це свято символізує надію, радість та віру в існування вічного життя.
В Україні Великдень святкується ще з Х століття.
Для українців Великдень – це особливе свято, коли слідують традиціям і вірять у диво.
Воскресіння Ісуса Христа із мертвих – це закон вічного, радісного. щасливого життя людини, це перемога життя над смертю!
 
Радіймо торжеству Життя, дарованого нам Господом!
Христос Воскресе!