Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
9 грудня 2021 р. у Науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету «Харківській політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ») відбувся другий науковий семінар «Патонівська школа та науково-технічний прогрес», присвячений пам’яті Бориса Євгеновича Патона.
Захід відбувся за підтримки ректора НТУ «ХПІ» члена-кореспондента НАН України Євгена Сокола, академіка-секретаря Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства НАН України, директора Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України академіка Ігоря Крівцуна, вченого секретаря Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона кандидата технічних наук Іллі Клочкова та президента Академії військово-історичних наук і козацтва (АВІНК) професора Андрія Кіпенського за ініціативою аспіранта кафедри зварювання Павла Ситникова.
До участі у семінарі було запрошено представників наукових, громадських організацій та промислових підприємств, викладачів та студентів кафедри «Зварювання» НТУ «ХПІ». Захід відбувся під егідою Харківської філії «Товариство зварників України». Зібрання відвідали майбутні фахівці зварювальної спеціальності — студенти Харківського машинобудівного коледжу.
На відміну від семінару 2020 року цьогорічну роботу заходу було спрямовано на популяризацію науки серед студентської молоді.
До роботи семінару було підготовлено виставку, тематичні розділи якої охоплюють бібліографічні, періодичні та довідникові видання щодо життя та інженерної діяльності родини Патонів, окреслюють їх внесок у розвиток зварювальних технологій у період Другої світової війни та післявоєнного часу, розробки технологій зварювання у відкритому космосі та підводою, в медицині та металургії. Також у виставці було представлено архівні фотоматеріали, отриманні під час відвідування у кінці жовтня цього року меморіальної кімнати-музею Євгена Патона в Інституті електрозварювання НАН України.
Традиційно одним з головних експонатів семінару став портрет академіка Бориса Євгеновича Патона, виконаний відомою харківською художницею Анорічєвою-Єрьомко Антоніною Іванівною, матеріали інтерв’ю з якою, спеціально для сайту Національної академії наук України можна переглянути за посиланням.
Учасники семінару мали можливість прослухати змістовну доповідь «Життєвий та творчий шлях Євгена Оскаровича Патона та Бориса Євгеновича Патона, спільне значення їх спадщини», у якій було висвітлено сторінки життя, діяльності, внеску та результатів праці всесвітньо відомої як в Україні так і за її межами патонівської школи.
Після завершення заходу за дорученням Президії Академії військово-історичних наук і козацтва, заснованої у липні 2014 р. з метою консолідації суспільства в інтересах підвищення ефективності науково-дослідної діяльності, а також задля збереження в історії пам’яті людства подій та імен героїв різних історичних епох, вчений секретар Академії Павло Ситников вручив почесні відзнаки.
Відзнаку «За служіння мистецтву» вручено Заслуженому діячу мистецтв України, члену Національної спілки художників України, доценту кафедри монументального живопису Харківської державної академії дизайну та мистецтв Анорічевій-Єрьомко Антоніні Іванівні.
Вітальний адрес з нагоди Ювілею було вручено завідувачу кафедри «Зварювання», доктору технічних наук, професору Лузану Сергію Олексійовичу.
Грамоти АВІНК було вручено студентам кафедри «Зварювання» Ерпульову Артему та Овчаренко Олегу, начальнику лабораторно-дослідницького комплексу зварювання та металознавства Харківського машинобудівного коледжу Головні Анатолію Борисовичу та колективу Науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» (директор, доктор PhD Главчева Юлія Миколаївна).
«…Науково-технічна бібліотека — є невід’ємною частиною нашого університету, яка завжди підтримує талановитих політехніків! Багатогранність діяльності бібліотеки дозволяє здійснювати проведення різноманітних тематичних заходів, семінарів, круглих столів, конференцій, виставок, що сприяє формуванню інженерної еліти. Постійно поповнюється її офіційний сайт, який має унікальні зібрання бібліографічних матеріалів про відомі наукові школи, ректорів та проректорів університету. Всьому цьому сприяє налагоджена праця колективу, починаючи від бібліотекарів, закінчуючи її директором», — зазначив Павло Ситников.
По завершенні семінару учасники заходу мали можливість ознайомитися з підготовленою виставкою, залишити свої враження та побажання у книзі відгуків та пропозицій.
2021
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |