Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
10 грудня 2020 р. у Науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відбувся завершальний семінар з серії наукових семінарів «Патонівська школа та науково-технічний прогрес», присвячений пам’яті Бориса Євгеновича Патона.
До участі було запрошено представників наукових та громадських організацій, промислових підприємств, викладачів університету та студентів кафедри зварювання. Учасники семінару мали можливість ознайомитися з підготовленою виставкою бібліографічних видань, фалеристичних експонатів та фотоматеріалів династії Патонів. Одним з головних експонатів експозиції став портрет академіка Бориса Євгеновича Патона, виконаний відомою харківською художницею Антоніною Анорічєвою-Єрьомко.
Аспірант кафедри зварювання Павло Ситников підготував змістовну доповідь «Життя та творчість Євгена Оскаровича і Бориса Євгеновича Патона», у якій широко представив історію родини Патонів, зазначив цікаві факти їх життя, роботи та внеску в розвиток науки, формування власної, всесвітньо відомої «патонівської» наукової школи. Цінним подарунком молодого ученого стало наукове видання «Сучасне матеріалознавство XXI сторіччя», яке було передано до фонду бібліотеки.
«…Науково-технічна бібліотека завжди підтримувала та надихала мене до нових наукових і творчих пошуків, а матеріали її фондів стали невід’ємною частиною моїх наукових досліджень, курсових та дипломних робіт. Дозвольте сьогодні зробити подарунок і бібліотеці. Видання «Сучасне матеріалознавство XXI ст.», яке сьогодні я передаю до її фонду, містить фундаментальні роботи вчених класиків «патонівської» школи, в ньому представлено роботи академіків І. К. Походні, В. І. Махненко, С. І. Кучук-Яценко, Л. М. Лобанов та інших. Впевнений, що воно стане цінним підґрунтям до власних наукових пошуків молодих вчених політехніків», – відмітив Павло.
Не менш змістовні були виступи старшого наукового співробітника Інституту радіофізики та електроніка ім. О.Я. Усикова Єрьомко Віктора Даниловича, професора Сердюка Олександра Дмитровича, голови комітету з комерціалізації наукових досліджень та інноваційних технологій регіональної торгово-промислової палати Шевченка Петра Михайловича.
Інженер та винахідник Кривчиков Віктор Іванович зазначив:
«…Цей науковий семінар показує важливість збереження «Патонівської школи», яка стимулювала та продовжує стимулювати творчу активність молодих учених, виховує почуття відповідальності за свою творчу роботу, спрямовану на розвиток України. Дякую організаторам проведення семінару».
Після завершення заходу присутні учасники ознайомилися з підготовленою виставкою, виконали та залишили свої враження у книзі відгуків та пропозицій.
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |