Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
Відповідно до Указу Президента України від 11.01.2017 року № 1/2017 та з метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, зближення двох культур та народів, а також на виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України до Японії – 2017 рік проголошено Роком Японії в Україні.
Бібліотека НТУ «ХПІ» підготувала цілу низку заходів з історії та культури Японії. Докладніше з планом заходів ви можете ознайомитися на сайті бібліотеки у розділі «Заходи в бібліотеці».
Відповідно до плану, 30 березня 2017 року у конференц-залі бібліотеки відбулося знайомство з японським кінематографом. Познайомитися з самобутньою культурою Японії завітали давні друзі бібліотеки — представники факультетів: транспортного машинобудування із заступником декана з виховної роботи, професором Миколою Єгоровичем Сергієнком; автоматики та приладобудування; фізико-технічного факультету та Освітнього центру «Німецький технічний факультет».
Японія — країна зі своїми культурними традиціями. Японська культура у багатьох відносинах унікальна й дивовижна, не менш цікавим є японський кінематограф та анімація.
Кінознавець, режисер, керівник кіностудії «ХПІ-фільм» Ірина Жоресівна Фаустова, познайомила молодь з творчим шляхом видатного діяча кіномистецтва Акіри Куросави — знакової постаті японського кіномистецтва, з художньою спадщиною якого, власне, й асоціюються надбання кінематографа країни другої половини XX ст.
Ірина Жоресівна зазначила, що особливе місце у творчості митця посідає кіноінтерпретація європейської класики — «Ідіот» (за романом Ф. Достоєвського), «На дні» (за М. Горьким), «Замок павутиння» (за трагедією У. Шекспіра «Макбет»), сюжети яких режисер переніс на японський ґрунт.
Присутні переглянули уривки з фільмів «Расьомон», «Ідіот», «Сім самураїв», «Дерсу Узала» та «Сни Акіри Куросави».
Гості заходу мали нагоду познайомитися ще з однією знаковою постаттю японського анімаційного кіно — режисером-аніматором, письменником, співзасновником анімаційної студії Ґіблі Хаяо Міядзакі. На перегляді було представлено добірку найкращих анімаційних фільмів режисера, а саме: «Мій сусід Тоторо», «Відьмина служба доставки», «Мандрівний замок Хаула»» та «Вітер дужчає».
На думку присутніх, зустріч з кіномистецтвом Японії була цікавою, змістовною та захоплюючою. Цей захід подарував всім не лише чудовий весняний настрій, а й бажання більш детально познайомитися з історією, культурою та сьогоденням такої незвичної для нас країни — Японії.
Користуючись нагодою, запрошуємо шанувальників японських традицій на творчу зустріч «Традиції країн Далекого Сходу: мистецтво чайної церемонії», проведення якої заплановано на жовтень 2017 року.
2017
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |