Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
У монографії наводиться інформація про світові ресурси й запаси, а також видобуток нафти й газу, відомості про історію вивчення геології й нафтогазоносності території, динаміка видобування вуглеводневих енергоносіїв в Україні. Виділені та описані бітумонафтогазоносні регіони, області та райони з описом типових родовищ нафти й газу. Приділяється значна увага науковим критеріям бітумонафтогазогеологічного районування території України і перспективам відкриття нових промислових накопичень вуглеводневої сировини в межах Західноукраїнського, Східноукраїнського та Південноукраїнського бітумонафтогазоносних регіонів не тільки у традиційних, а й у нетрадиційних колекторах. Тобто в породах, що не володіють фільтраційними властивостями і які раніше вважались породами-покришками. У роботі значною мірою охарактеризовані термобаричні умови в родовищах нафти й газу України з наведенням даних про прямі виміри у свердловинах температур, початкових пластових тисків та розподіл теплових потоків у земній корі. Окремий розділ у роботі присвячений підземним сховищам газу (ПСГ), акцентується увага на актуальності проблеми поширення ПСГ для розвитку промисловості, економіки та побуту людей. Наводиться геологічна будова існуючих ПСГ та виснажених родовищ газу для переведення їх у ПСГ.
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |