Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
Певно, що не має у світі людини, яка хоча б один раз у своєму житті не піддалась чарам барвистих шат кондитерських виробів…
З листопада 2014 року до лютого 2015 року в бібліотеці НТУ «ХПІ» експонувалася виставка «Мистецтво солодкого життя».
На відкритті були присутні проректор з наукової роботи НТУ «ХПІ», заслужений діяч науки та техніки України А. П. Марченко, президент корпорації «Бісквіт-Шоколад», Герой України А. О. Коваленко, заступник генерального директора корпорації «Бісквіт-Шоколад» Єгорова Валентина Григорівна, завідувач кафедри жирів, професор Ф. Ф. Гладкий, директор бібліотеки НТУ «ХПІ» Л. П. Семененко, мистецтвознавець Харківського художнього музею Н. Титаренко, відомий харківський фотохудожник В. А. Оглоблін, представники журналу «Губернія», рекламної агенції «Ірис» та багато інших гостей, не байдужих до мистецтва.
Виставка присвячена художньому оформленню упаковки продукції корпорації «Бісквіт-Шоколад». Історія зберігає факти про те, що поважні митці не цуралися робити малюнки для упаковки, вважаючи копітку працю в мініатюрному форматі фантика, етикетки, торгової марки показником високої професійності.
Виставка включає етикетки та упаковки Харківської бісквітної фабрики кінця XIX – початку XIX сторіч, кожній з яких притаманний свій характер та стиль оформлення. У 1878 р на Всесвітній виставці у Парижі продукція, що позначена двома літерами «ЖБ», була нагороджена великою золотою медаллю. На той час Всесвітні виставки організовувалися часто. Незмінно в категорії продуктів харчування золотими медалями нагороджувався Ж. Борман. Так було в Парижі в 1889 р, у Чикаго в 1893 р і знову в Парижі в 1900 р на виставці, яка підводила підсумки досягнень ХІХ століття.
З раритетним виданням «Россія на Всемірной Выставке въ Париже въ 1900 году» відвідувачів заходу ознайомила завідувач відділу рідкісних та цінних видань НТБ НТУ «ХПІ» Г. В. Павлова.
У глибинах людської пам’яті в числі найдорожчих споминів знаходиться місце для етикетки улюблених солодощів. Кожне покоління згадує свої фантики – обгортки або коробки цукерок, шоколаду, печива.
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |