Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
25 лютого в бібліотеці пройшов вечір присвячений ювілею керівника Кіностудії «ХПІ-фільм» (1965–2009) Аркадія Михайловича Фаустова.
Зала була переповнена, на вечір прийшли друзі та колеги, учні Аркадія Фаустова, студенти НТУ «ХПІ» та співробітники. Кожному хотілося сказати хоча б декілька слів про те, якою світлою, розумною та багатогранною людиною був Аркадій Михайлович.
На початку вечора з вітальним словом виступила директор наукової бібліотеки Лариса Петрівна Семененко та запропонувала щомісячно проводити заходи, пов'язані з кінематографом: переглядати фільми, обговорювати їх і обмінюватися новинами про цікаве в науці, культурі та освіті.
І. Ж. Фаустова відкриває вечір присвячений ювілею керівника Кіностудії «ХПІ-фільм» (1965–2009) Аркадія Михайловича ФаустоваІрина Жоресівна Фаустова, як організатор та ведуча вечора, «студійка» набору 1968 року розповіла про історію кіностудії «ХПІ–фільм» (в 2017 році виповнюється 60 років від дня заснування).
Володимир Борисович Клепіков завідувач кафедрою «Автоматизовані електромеханічні системи»Завідувач кафедрою «Автоматизовані електромеханічні системи» Володимир Борисович Клепіков згадав Аркадія Фаустова як людину дуже талановиту, інтелігентну та доброзичливу, а його фільми назвав надбанням історії, літописом ХПІ. Він побажав студії берегти цей літопис та поповнювати його новими сторінками.
Анатолій Іванович Грабченко, завідувач кафедрою «Інтегрованих технологій машинобудування»З ним був солідарний і завідувач кафедрою «Інтегрованих технологій машинобудування ім. М. Ф. Семко», професор Анатолій Іванович Грабченко, котрий завжди цікавиться життям кіностудії та має надію на її подальше процвітання.
Віталій Кириченко, керівник ансамблю баяністів–акордеоністів «Поліфонія» палац студентів НТУ «ХПІ», лауреат багатьох конкурсів, виконав мелодію «Пам'яті Карузо» під яку було продемонстровано фільм про Аркадія Фаустова.
Лунає пісня «Черемшина» у виконанні гурту «Арт-інтернешнл Єднання» палацу студентів НТУ «ХПІ» Знов зозулі голос чути в лісі, Ластівки гніздечко звили в стрісі…З любов'ю та теплотою говорила про Аркадія Михайловича і керівник центру «Арт-інтернешнл Єднання» палацу студентів НТУ «ХПІ», лауреат міжнародних конкурсів Галина Стеценко-Волченко. Вона заспівала пісню «Черемшина», потім усі разом Галина Стеценко-Волченко, Віталій Кириченко та Абдула Бітар (студент із Сірії) виконали музичний твір «Свято».
М. М. Красіков, доцент кафедри «Етики, естетики та історії культури», директор етнографічного музеєю «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича С. К. Шелковий, доцент кафедри «Динаміка і прочність машин», поетЗ великим задоволенням присутні переглянули мультфільм «Спорт та гумор», а потім – фрагмент фільму «Art Way, Щоденник Фестивалю», а герої фільму – вчені і поети М. М. Красіков та С. К. Шелковий мов «зробили крок» з екрану до залу і прочитали присутнім свої вірші.
Олександр Іванов читає уривок із твору М. Зощенка «Кінодрама»Керівник молодіжного театру гумору палацу студентів Олександр Іванов виступив з уривком з твору М. Зощенка «Кінодрама», а потім розповів про своє знайомство та спільну працю з А. М. Фаустовим над фільмом «Показуйте, нам цікаво» – який всі переглянули з великим задоволенням.
Про скромність Аркадія Михайловича, про те, що він ніколи не «піарився», не говорив про нагороди та призи (а їх у Кіностудії було багато), не любив давати інтерв'ю – та багато цікавого розповіла головний редактор газети «Політехнік» Світлана Петрівна Землянська.
Серед присутніх були Анатолій Васильович Долгарєв директор палацу студентів (1971–1977), зараз він доцент кафедри «Педагогіка та психологія управління соціальними системами», професор кафедри «Програмна інженерія та інформаційні технології управління» Олексій Васильович Горілий, студійка першого набору (1968 рік) Валентина Сириця-Єрисова, провідний науковий співробітник державного підприємства «Державного науково–технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки» Влад Гольдрін, головний інженер проекту «Хартрон-Енерго» Віталій Іванович Копусь, випускник «ХПІ», а пізніше – один із організаторів театру ХГУ «СІНТ» Гарік Лазаревич Керцер.
Про свою постановку спектаклю «Баня» на сцені палацу студентів НТУ «ХПІ», в якому А. Фаустов зіграв Победоносикова, розповідає Гарік Лазаревич КерцерСаме Гарік Лазарович взяв Аркадія Фаустова в свою постановку вистави «Баня» і не помилився, вистава стала значимою подією в культурному житті не лише Політеха, а й міста в цілому, привернувши увагу глядачів своєю оригінальною постановкою й талантом виконавців.
З посмішкою та сміхом присутні переглянули мультфільм «Спорт та гумор»На завершення заходу прозвучала прекрасна мелодія Сергія Перепелиці, співробітника музею НТУ «ХПІ», музиканта, виконавця інструментальних творів на китайській та індійський флейтах, а Олександра Одокієнко, керівник театру «Політехнік» палацу студентів НТУ «ХПІ», викладач акторської майстерності на кіностудії – прочитала дивовижні притчі Фелікса Крівіна які дуже любив Аркадій Михайлович Фаустов.
Приємна атмосфера панувала у залі в продовж всього вечора 2016НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |