Наукометричні показники автора: H-індекс
Первинні вкладки
H-індекс (2005) традиційно використовується для оцінки наукової діяльності авторів.
Вчений має індекс H, якщо H його публікацій з загальної кількості N цитується не менше H разів кожна.
У світі існує багато систем, які розразовують цей показник. Показник розраховується на основі даних конкретної інформаційно-аналітичної системи та відображається на сторінці профілю автора.
Рисунок 1. Авторський профіль Web of Science (ResearcherID) та H-індекс
Рисунок 2. Авторський профіль Google Scholar та H-індекс
Рисунок 3. Авторський профіль Scopus та H-індекс
Одні з найбільш авторитетнимих наукометричних систем у світі є : Web of Science, Scopus, Google Scholar. Кожна система проводить аналітичну обробку власних даних та підраховує наукометричні показники для документів, авторів, видань, організацій. Саме тому H-індекс для одного й того ж автора у різних системах – відрізняється.
Авторські профілі Web of Science (ResearcherID) та Google Scholar може зареєструвати будь-який автор:
-
Web of Science – ResearcherID (http://repository.kpi.kharkov.ua/bitstream/KhPI-Press/24958/1/glavcheva_WoS_start_2016.pdf, слайди 42-62)
-
Google Scholar Citation (http://repository.kpi.kharkov.ua/bitstream/KhPI-Press/21556/1/Glavcheva_Registratsiya_v_Google_2016.pdf)
Авторський профіль в Scopus створюється після публікації статей у виданнях, що включені до Scopus. Знайти профіль автора можна за допомогою Author Preview (https://www.scopus.com/freelookup/form/author.uri).
Рисунок 4. Пошуковий інтерфейс Author Preview
При виявленні некоректних даних (написання прізвища та імені, назва установи, кількість статей, інше) необхідно відправити запит на редагування інформації безпосередньо з авторського профілю або через форму для відправлення запиту http://help.elsevier.com/app/ask_scopus/p/8150.
вересень 2017