З толерантністю в серці

1 грудня 2021 р. у науково-технічній бібліотеці пройшов міжнародний дистанційний науково-практичний семінар «З толерантністю в серці», який проводиться в рамках Міжнародного дня людей з особливими потребами (3 грудня 2021 року) та в рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства». 

У науково-практичному семінарі прийняли участь близько 100 представників бібліотечної спільноти та освітян, що підтверджує актуальність теми для суспільства! Учасники представляли 38 академічних установ.

Географія учасніків: Івано-Франківськ, Тернопіль, Мінськ (Білорусь), Харків, Київ, Одеса, Черкаси, Ужгород, с. Побузьке, Рівне, Житомир, Переяслав, Умань, Суми, Кривий ріг, інші.

Спікери семінару мали на меті звернути увагу суспільства на потреби людей з особливими можливостями та на необхідність бути толерантними, забезпечувати безперешкодний доступ до інформаційних ресурсів бібліотеки університету, сприяти мотивації до навчання та самореалізації.

Презентації:

«Безбар‘єрне суспільство - запорука якості життя людей з інвалідністю», Зоряна Ленів, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри професійної освіти та інноваційних технологій ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», директор ТОВ «Міжнародний інститут інклюзії», почесна членкиня ВГО «Українська асоціація корекційних педагогів», голова ГО «SMART-Person». Рекомендації викладачам щодо організації лекційних і семінарсько-практичних занять для студентів із особливими освітніми потребами.

«Складові інклюзивного бібліотечного середовища», Зоряна Удич, кандидат педагогічних наук, доцент; керівник інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ ім. В. Гнатюка; доцент кафедри педагогіки та менеджменту освіти ТНПУ ім. В. Гнатюка.

«Художня література на підтримку інклюзивних практик у бібліотеках: методика складання бібліографій», Ольга Вовк, співорганізатор проекту «Література як інклюзія» (Білорусь) 

«Інформація без бар’єрів», Юлія Главчева, PhD (Комп'ютерні науки), директор науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»

За результатами обговорення організаторами запропоновано використовувати технічну базу Науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» як майданчик для обміну інформацією за цією важливою темою (обслуговування осіб з особливими освітніми потребами та інклюзія).

Співпраця - це нові можливості для кожного! Дякуємо усім, хто доєднався та запрошуємо до співпраці!

Обговорювалися питання:
• Адаптація студентів до освітнього середовища;
• Мотивація студентів до якісного навчання та самореалізації;
• Доступність бібліотеки, її ресурсів і послуг для користувачів з особливими освітніми потребами;
• Виявлення користувачів з особливими потребами та планування їх індивідуального обслуговування;
• Впровадження дистанційного навчання з академічної культури;
• Можливості бібліотек та співпраця університетських спільнот, громад міста, країни, світу з питань інклюзії.