Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
Ведь Марина Віталіївна (1961–2021) — професор кафедри загальної та неорганічної хімії Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», доктор технічних наук, професор, провідний учений і фахівець у галузі хімічних технологій та сучасного матеріалознавства.
Народилася 9 травня 1961 р. в м. Харкові. У 1978 р. із золотою медаллю закінчила середню школу № 35 у м. Тольятті (Росія). В цьому ж році вступила на факультет технології неорганічних речовин Харківського політехнічного інституту (нині — Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»), який закінчила з відзнакою у 1984 р. за спеціальністю «Технологія електрохімічних виробництв».
Вся наукова діяльність М. В. Ведь пов’язана з Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут»:
1984–1989 рр. — інженер кафедри технології електрохімічних виробництв;
1989–1994 рр. — старший науковий співробітник кафедри технічної електрохімії;
1990 р. — захист кандидатської дисертації;
1993 р. — вчене звання старшого наукового співробітника за спеціальністю «Електрохімія»;
1994–2005 рр. — доцент кафедри загальної та неорганічної хімії;
1997 р. — вчене звання доцента кафедри загальної та неорганічної хімії;
2005–2008 рр. — докторант кафедри технічної електрохімії;
2008 р. — захист докторської дисертації;
з 2009 р. — професор кафедри загальної та неорганічної хімії;
2010 р. — вчене звання професора кафедри загальної та неорганічної хімії.
М. В. Ведь працює за науковим напрямом «Електрохімічний дизайн новітніх тонкоплівкових матеріалів», який очолює д-р технічних наук, професор М. Д. Сахненко. Вона відома в широких колах наукової спільноти України та за її межами фундаментальними роботами в галузі технічної електрохімії та хімічного опору матеріалів, застосування засобів штучного інтелекту для моделювання і оптимізації систем електрохімічних технологій.
Професор М. В. Ведь успішно поєднує наукову, організаційну та педагогічну діяльність. Вона викладає дисципліни хіміко-технологічного спрямування, започаткувала викладання цих дисциплін англійською мовою, видала три англомовні навчальні посібники для іноземних студентів. Здійснює підготовку кадрів вищої кваліфікації, зокрема під її керівництвом захищено 5 кандидатських дисертацій, є науковим керівником робіт здобувачів ступенів доктора наук і доктора філософії (PhD). У 2014 р. М. В. Ведь визнана переможцем обласного конкурсу «Вища школа Харківщини — кращі імена» в номінації «Викладач фундаментальних дисциплін». У 2016 р. як запрошений професор викладала курс лекцій із наноматеріалознавства в Казахському національному університеті імені Аль-Фарабі (м. Алмати). Марина Віталіївна є делегатом від України в робочій групі з електрохімічної інженерії, яка входить до складу Європейської федерації хімічної інженерії, та рецензентом визнаних журналів «Corrosion Science», «Surface and Coating Technology». За заслуги перед українським народом у 2018 р. нагороджена Грамотою Верховної Ради України та нагрудним знаком, а також почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації і нагрудним знаком за вагомий особистий внесок у реалізацію завдань сучасної державної політики в галузі освіти, сумлінну працю, високий рівень професійної майстерності. Марина Віталіївна Ведь стала першою жінкою-вченою харківського Політеху, якій присудили Державну премію в галузі науки і техніки. Вона стала лауреатом Національної премії України імені Бориса Патона 2021 року від НТУ «ХПІ» за роботу «Електрохімія функціональних матеріалів та систем».
Ведь Марина Віталіївна автор понад 670 праць, з них: 8 монографій, 255 статей, з яких 40 у базах Scopus (Web of Science), 82 патентів і авторських свідоцтв, 56 методичних праць, з яких 1 підручник (з грифом МОН України) та 9 навчальних посібників (з грифом МОН України).
Джерело інформації: Винахідники України — еліта держави. Винаходи та інновації : [в 5-ти т.]. Т. 5. / [авт.-упоряд. Микола Серб ; ред. Альона Гаврилюк]. — Київ : ВЦ «Логос Україна», 2018. — 156 c. : фот.
Ідентифікатор ORCID — 0000-0001-5719-6284
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |