Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
Список публікацій В. Б. Самородова
Самородов Вадим Борисович — доктор технічних наук, професор, академік Академії наук Вищої освіти України.
В. Б. Самородов після закінчення у 1975 р. інженерно-фізичного факультету Харківського політехнічного інституту (нині — Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут») протягом 1975–2001 рр. працював на кафедрі «Колісні та гусеничні машини» молодшим і старшим науковим співробітником, асистентом, старшим викладачем. Після захисту у 1982 р. кандидатської дисертації Самородов В. Б. — доцент цієї кафедри, з 1983 по 1990 — заступник декана, а з 1990 по 1995 рік — декан по роботі з іноземними студентами НТУ «ХПІ». Після захисту докторської дисертації з 2001 р. Самородов В. Б. — завідувач кафедри «Автомобіле– і тракторобудування», з 2003 р. —професор, з 2007 р. — академік Академії наук Вищої освіти України.
Професор Самородов В. Б. — один із засновників і провідний учений у галузі теорії структурного і параметричного синтезу безступінчастих гідрооб'ємно–механічних трансмісій (ГОМТ) автомобілів і тракторів. Він є автором 347 наукових праць, що опубліковані в Україні і за кордоном (серед них 11 учбових посібників і 3 монографії, 296 наукових статей, 5 авторських свідоцтв, 32 патентів України). З 2013 р. h–index (індекс Хирша) цитування наукових праць професора Самородова В. Б. підтримується на рівні 13. Під його керівництвом захищено 10 кандидатських і 1 докторська дисертації. На протязі багатьох років працював і працює членом спеціалізованих вчених рад, є членом редакційних колегій ряду фахових науково-технічних журналів, включаючи закордонні. Вже 16 р. — відповідальний редактор тематичного Вісника НТУ «ХПІ» «Автомобіле- і тракторобудування».
На протязі 2005–2006 рр. Самородов В. Б. займав по сумісництву посаду замісника генерального директора АТ «ХТЗ» з перспективних розробок та модернізації тракторів та займав посаду голови Науково-технічної ради АТ «ХТЗ». Одночасно — завідувач кафедрою. Під його керівництвом на АТ «ХТЗ» проведено глибоку модернізацію тракторів ХТЗ–17221, ХТЗ–17021, ХТЗ–16331 та ХТЗ–3110. В 2005 р. Самородовим В. Б. розроблено експериментальну методику і разом з АТ «ХТЗ» і НТУ «ХПІ» під його керівництвом вперше на Україні проведено масштабні польові порівняльні випробування тракторів провідних тракторовиробників, науково і практично обґрунтовані нові критерії ефективності машино-тракторних агрегатів. У 2007 р. на основі цих випробувань професор Самородов В. Б. заснував методологію просторово-топологічного аналізу взаємозв’язків техніко-економічних показників з метою їх поліпшення та прогнозування — новий науковий напрямок в автомобіле-і тракторобудуванні.
З 2010 по 2013 р. професор Самородов В. Б. очолює управління гібридних і безступінчастих трансмісій Індустріальної групи «Українська промислова енергетична компанія» (УПЕК), де під його керівництвом розроблена перша в Україні безступінчаста гідрооб’ємно-механічна трансмісія для колісних тракторів класичної компоновки потужністю 350–400 к.с.
З 1 березня 2013 р. Самородов В. Б. — головний консультант генерального директора АТ «ХТЗ» по перспективним розробкам та модернізації колісних тракторів у рамках договору про стратегічне співробітництво з НТУ «ХПІ», а з 1 серпня 2013 р. по 1 березня 2016 р. – заступник директора технічного АТ «ХТЗ» і керівник проекту по розробці, виготовленню і іспитам першої в Україні безступінчастої гідрооб’ємно-механічної трансмісії (ГОМТ–1С) для колісних тракторів виробництва АТ «ХТЗ» потужністю 220–240 к.с. Така безступінчаста трансмісія (ГОМТ–1С) розроблена на кафедрі «Автомобіле- і тракторобудування» НТУ «ХПІ» вперше на пострадянському просторі, виготовлена фахівцями–професіоналами на АТ «ХТЗ» при тісній співпраці з науковцями НТУ «ХПІ» робить трактори виробництва АТ «ХТЗ» конкуренто спроможними на світовому ринку. Трактори ХТЗ–21021 и ХТЗ–242К, оснащені новітньою трансмісією, успішно пройшли заводські та польові випробування. АТ «ХТЗ» веде підготовку до серійного випуску нових тракторів з такими безступінчастими трансмісіями.
В 2016 р. академік Академії наук Вищої освіти України, професор Самородов В. Б. запропонував новий клас трансмісій — гібридні безступінчасті трансмісії з корисним використанням циркуляційних потужностей. Він очолює відповідальну науково-прикладну роботу по теоретичному обґрунтуванню, розробці та виготовленню, випробуванням і впровадженню в виробництво гібридної безступінчастої трансмісії для тракторів потужністю 240 к.с. для транспортних технологій на залізниці і для використання на сільськогосподарських тракторах. Така безступінчаста трансмісія розроблена і запатентована на кафедрі «Автомобіле - і тракторобудування» НТУ «ХПІ» вперше у світі і з 2016 р. виготовляється на харківському заводі «Спецкран».
Значними конкретними результатами наукової діяльності професора Самородова В. Б. є наукове обґрунтування і участь у розробці і випробуваннях оригінальних безступінчастих трансмісій для зразків бронетехніки виробництва АТ «ХТЗ», заводу ім. Малишева, автомобільної підйомної установки на базі автомобіля КРАЗ для Харківського заводу транспортного обладнання, розрахунково–теоретичне обґрунтування гідрооб'ємного механізму повороту трактора ХТЗ–200 і результати польових випробувань ХТЗ–200, прогнозування оптимальних технічних та експлуатаційних параметрів перспективних вітчизняних тракторів, розробка перших в Україні і на пострадянському просторі безступінчастих гідрообємно-механічних трансмісій для колісних тракторів класичної компоновки потужністю 350–400 к.с.(УПЕК) і для тракторів з ломаною рамою потужністю 220–240 к.с.( АТ «ХТЗ»), робота по створенню першої гібридної безступінчастої трансмісії для сільськогосподарських тракторів і тракторів-мотовозів для залізниці («Спецкран»).
Професор Самородов В. Б. успішно поєднує наукову, організаційну, та педагогічну діяльність. На протязі більш ніж 35 років він викладає курси лекцій з теорії оптимізації та математичного моделювання систем автомобілів і тракторів, має значні здобутки в організації освітнього процесу у вищій школі. Він є одним з розробників стандартів вищої освіти щодо бакалавра по напрямам 133.01 — Автомобілі і трактори та 274 — Автомобільний транспорт та є автором учбово-методичних праць щодо підготовки магістрів. Багато років плідно працював у складі методичної ради НТУ «ХПІ». З 2003 р. по цей час щільно працює з ведучими автотранспортними підприємствами Харкова «Харків-АВТО», «Фрунзе-АВТО», «Автотрейдінг-Харків», АТП–16361. Під його керівництвом розроблена і впроваджена методика зростання прибутку АТП–16361 за рахунок оптимізації маршрутів і спеціального логістичного використання автомобілів цього підприємства на кожному маршруті. Зараз є головою галузевої експертної ради за напрямком «Транспорт» Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Щорічно під керівництвом Самородова В. Б. студенти кафедри «Автомобіле– і тракторобудування» займають призові місця як у конкурсах дипломних робіт НТУ «ХПІ», так і на Всеукраїнських студентських олімпіадах та конкурсах студентських наукових робіт. Число таких нагород за останні 6 років — 45.
Професор Самородов В. Б. за сумлінну і плідну працю, високий рівень професійної майстерності, вагомий внесок у розвиток освіти і науки, активну громадську діяльність у 2010 і 2015 рр. нагороджений Почесними грамотами виконкому Харківської міської ради; у 2012 і 2015 рр. — Почесними грамотами Харківської обласної державної адміністрації за вагомий особистий, внесок в розвиток освіти і науки Харківського регіону.
Джерело інформації: Сайт кафедри автомобіле- та тракторобудування Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |