Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
Список публікацій В. Е. Дранковського
Дранковський Віктор Едуардович — кандидат технічних наук, доцент, професор кафедри гідравлічні машини ім. Г. Ф. Проскури Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
Народився 29 травня 1950 р.
У 1973 р. закінчив Харківський політехнічний інститут (нині — Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут») та отримав кваліфікацію «Інженер-механік» за спеціальністю «Гідравлічні машини та засоби автоматики».
У 2000 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю «Гідравлічні машини та гідропневмоагрегати». В кандидатській дисертації розв’язав проблему вирішення питань вдосконалення ПЧ гідротурбін які базуються на численних розрахункових і дослідних даних про вплив геометричних параметрів на їх показники. Для ефективного використання цих даних при проектуванні ПЧ були встановлені закономірності що відображають вплив геометричних і режимних параметрів гідротурбін на енергетичні показники. Знання таких закономірностей дозволило цілеспрямоване проведення чисельного експерименту, в процесі якого досліджувались впливи найбільш істотних чинників на вихідні характеристики об’єкту (ККД, потужність), а також розглянути питання постановки і вирішення оптимізаційних завдань. Для вирішення поставлених завдань був розроблений багаторівневий опис робочого процесу гідротурбіни у вигляді системи взаємозв’язаних ММ, що дозволило ефективно досліджувати вплив геометричних параметрів на різних стадіях її проектування. На основі розробленої моделі робочого процесу гідротурбіни поставлена і вирішена за допомогою оптимізаційних методів завдання про визначення гідродинамічних параметрів просторових грат РК, а також дозволило знаходити вектор гідродинамічних параметрів ПЧ, що максимізує цільову функцію – гідравлічний ККД. Знання цих параметрів необхідне на початкових стадіях проектування для вибору більш обґрунтованих гідродинамічних параметрів.
Розроблені багаторівневі математичні моделі були застосовані при розробці та досліджені ПЧ гідромашин: ОРО500-600 м. — фірма «Силові машини»; РОНТ300-500 м – АТ «Турбоатом»; Fr80 – фірма BHEL (Індія).
Сфера наукових інтересів В. Е. Дранковського:
Дранковський В. Е. має досвід викладання дисциплін:
Джерело інформації: Сайт кафедри гідравлічні машини ім. Г. Ф. Проскури Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |