Круглий стіл «Філософія, наукова діяльність в умовах війни»

28 листопада 2024 року, до 140-річчя від Дня народження НТУ «ХПІ», за підтримки та організації науково-технічної бібліотеки, у рамках круглого столу «Філософія, наукова діяльність в умовах війни»  відбулася презентація книг Наталії Борисівни Годзь.

Детальніше про захід

Наука та мистецтво – особливі форми пізнавальної діяльності. Філософія поєднує у собі всі ці форми.
Професор кафедри Філософії, науковець, викладач, куратор проекту «Філософська проблема людини та сенс її буття» Наталія Борисівна познайомила присутніх з художніми творами які вийшли у світ з під її пера.
Книги Наталії Борисівни є яскравим прикладом синтезу науки, філософії та мистецтва. Вона не лише авторка наукових монографій, але й творець текстів, які відображають сучасні реалії та глибокі філософські роздуми про людину, її буття та навколишній світ.
 
Серед її основних праць:
  1. «Вступ до екологічної футурології» – перша наукова монографія, яка заклала основу для подальших філософських досліджень.
  2. «Мушу. Намагатимуся» (2022) – І все прийде раптово, як гілка квітучого бузку у вікно… монографія, створена під впливом подій, що відбуваються в Україні, яка відображає філософські міркування на тему змін і викликів.
  3. «Це було ще до війни: місто Харків, я і ми» (2023) – книга, яка є літописом спогадів і філософським осмисленням міського життя перед війною.
  4. «Лишень рядки, рядки і лист паперу...» (2024) – філософсько-есеїстична праця, яка розкриває особисті переживання автора на тлі війни в Україні.
Твори Наталії Борисівни Годзь презентувалися в численних бібліотеках і культурних центрах міста Харкова, бібліотеках міст Києва, Львова, Острога, а також за кордоном – у Литві, Чехії та Болгарії.
Її книги не лише розширюють горизонти знань, але й сприяють міжнародній співпраці в науковій і культурній сферах. Презентації творів стали майданчиком для діалогу, підтримки зв’язків між громадами та популяризації творчості й науки.
Запрошуємо вас поринути у світ творчості Наталії Борисівни, у якому кожна сторінка відкриває нові горизонти мислення, натхнення і розуміння.
 
Також запрошуємо ознайомитися з науковим доробком професора Годзь Н. Б. у проєкті «Жінки – гордість НТУ «ХПІ».