Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
Організатори:
У програмі:
З історії:
21 лютого світова спільнота святкує Міжнародний день рідної мови.
Свято було засноване у 1999 році рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою сприяння розвитку мови і культури. Підштовхнуло до такого кроку сумна подія, що сталася 21 лютого 1952 року у Бангладеш, де загинули студенти, які відстоювали рідну мову. Зберегти зникаючі мови світу — значить захистити культурну спадщину!
За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли мову перестають, з тієї чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% її носіїв. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.
Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат.
Кілька тисячоліть еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Ліна Костенко сказала: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».
Мова — найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Мова — це душа народу!
Мелодійна та неповторна українська мова ввібрала в себе гомін лісів, полів, рік і морів землі нашої. Слова нашої мови переткані вишневим цвітом, калиною та барвінком. Українська мовна традиція сягає далеких княжих часів, шлях нашої мови був тернистим. Українське слово бідувало, вмирало з голоду, плакало над страченим, але відроджувалося. І доки народ мав свою мову, його серце завжди оживало, гоїлося, сміялось…
Знати, берегти і примножувати рідну мову — це обов’язок кожної людини!
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |