Chornobyl — the bitter memories and the everlasting dolour
Primary tabs
Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безупинно іде,
...Лиш пам'ять усе пам'ятає
.
|
26 квітня 2016 року трагічна дата в історії України. В цей роковий день рівно 30 років тому сталася аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Планове виключення реактора здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте, через декілька секунд, в результаті різкого стрибка напруги стався потужний вибух.
Наслідки катастрофи жахливі…
Це 35 тисяч забраних життів; це мільйони людей, які постраждали від радіації; це виведена з господарського обігу частина території України — сільськогосподарські землі, лісові масиви та водоймища — мертва зона, «зона відчуження» в 2712 кв. км.
Проходять роки.... А біль не минає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.
26 квітня 2016 року у бібліотеці пройшов день пам'яті «Чорнобиль — гіркий спомин і вічний біль», присвячений тій трагічній події.
Зі студентами групи ІТ–24 факультету «Інтегрованих технологій та хімічної техніки» під керівництвом заступника декана з виховної роботи Сергія Миколайовича Биканова та студенти групи 11Б факультету «Засоби автоматизації» під керівництвом Олександра Миколайовича Леженіна Харківського комп'ютерного-технологічного коледжу НТУ «ХПІ» зустрівся Анатолій Васильович Долгарев, доцент кафедри «Педагогіки та психології управління соціальними системами», безпосередній учасник ліквідації наслідків Чорнобильської аварії.
Анатолій Васильович у червні 1986 році не вагаючись очолив будівельну бригаду Харкова і поїхав до села Жовтневе Бородянського району Київської області, щоб за короткий термін, а саме до дня визволення м. Харкова побудувати житло для людей, що були евакуйовані із Прип'яті. Саме про цю подію було знято документальний фільм «Усім миром» кіностудії «ХПІ-фільм». Автори фільму були учасниками подій далекого 1986 року. Перед молоддю фільм представила керівник студії Ірина Жоресівна Фаустова.
Присутні на зустрічі мали змогу переглянути ще один фільм кіностудії «ХПІ-фільм» —«Професія — пожежник», адже саме пожежники стали першими, хто встав на двобій з невідомим і невидимим ворогом.
Б'ють тривожним набатом дзвони Чорнобиля... Вони нагадують: Пам'ятайте! Хай не повториться! Хай земля зацвітає навесні пишним буйством кольорів, хай тягнуться до сонця трави, хай повертаються з чужини журавлі, несучи на крилах радість зустрічі з рідною землею.
Хай кожен новий день сповнює ваші
серця миром, спокоєм.
Пам'ятаймо!
2016