Снігурова Тетяна Олексіївна

 
​Снігурова Тетяна Олексіївна — завідувач кафедри гуманітарних наук факультету міжнародної освіти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», доцент, кандидат педагогічних наук.
Народилася у місті Харкові.
В 1970 р. закінчила факультет іноземних мов Харківського державного університету ім. О. М. Горького (нині — Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна) за фахом французька мова та література. З 1973 р. працює в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» на підготовчому факультеті для іноземних громадян (нині — факультет міжнародної освіти).
В 1992 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Коммуникативный контроль устного монологического высказывания информативного типа». Вчене звання доцента отримала в 1994 р., звання професор Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» — в 2002 р.
Працювала в Мадагаскарському університеті (Демократична Республіка Мадагаскар), читала лекції у Віденському та Клагенфуртському університетах (Австрія).
З 1995 року є керівником Літньої мовної школи, що діє у рамках Договору між НТУ «ХПІ» та Клагенфуртським університетом (Австрія).
Має наукові публікації у провідних фахових журналах ДАК України й закордоном, а також розробляє дистанційні курси з російської мови для іноземних студентів.
Головними напрямками наукових досліджень Снігурової Тетяни Олексіївни є проблеми міжкультурної комунікації, теорія та практика створення підручників та навчальних посібників з російської мови як іноземної та з української культурології.
Вона автор понад 160 наукових і науково-методичних праць, 3 з яких складають підручники з грифом Міністерства освіти і науки України; 43 навчальні посібники (3 — з грифом Міністерства освіти і науки України; 1 — з грифом Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»), а також 3 словника.
Нагороджена грамотами Міністерства освіти та науки України.