Северин Надія Василівна

 
Северин Надія Василівна — доцент кафедри гуманітарних наук факультету міжнародної освіти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», кандидат філософських наук, доцент.
Н. В. Северин народилася у м. Краснограді Харківської області. Закінчила з відзнакою Харківський державний педагогічний інститут імені Г. С. Сковороди (нині — Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди) за спеціальністю «Російська мова та література». Філолог, викладає мовні дисципліни іноземним студентам.
З 1979 року працює в Харківському політехнічному університеті на підготовчому факультеті (нині — Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», факультет міжнародної освіти).
2005–2009 рр. — навчання в заочній аспірантурі на філософському факультеті Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
У 2009 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Українофільство в російській культурі» за спеціальністю 09.00.12 (українознавство; філософські науки) та отримала науковий ступінь кандидата філософських наук.
Вчене звання доцента отримала у 2010 р.
Надія Василівна Северин має наукові публікації у провідних фахових журналах ДАК. Є автором близько 100 наукових та науково-методичних праць, у тому числі підручників та навчальних посібників (2 — з грифом Міністерства освіти і науки України, 1 — з грифом Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»).
Працювала у Монгольській Народній Республіці, у Австрії. Неодноразово виїжджала до Клагенфуртського університету (Австрія) для викладання мовних дисциплін під час роботи літньої мовної школи. Проходила стажування з німецької мови у Німеччині (м. Магдебург).
Головними напрямками наукових досліджень є проблеми крос-культурних відносин слов’янських народів, міжкультурної комунікації, теорії і практики створення підручників та навчальних посібників з російської / української мови як іноземної та з культурології.
Нагороджена грамотами Міністерства освіти та науки України.