Мехович Сергій Анатолійович

Список публікацій С. А. Меховича

Мехович Сергій Анатолійович — професор кафедри економічного аналізу та обліку Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», кандидат економічних наук.

С. А. Мехович народився 26 грудня 1945 р. в м. Миргород, Полтавської області. Вищу освіту здобув на радіофакультеті в Харківському політехнічному інституті, який закінчив у 1968 р. В студентські роки був комісаром Харківського міського студентського будівельного загону в Карасуском районі Костанайської області Казахстану. У 22 роки був нагороджений медаллю «За освоєння цілинних земель» та Грамотою Президії Верховної Ради Казахської РСР. Після закінчення Харківського політехнічного інституту працював інженером. Був запрошений до Харківського обком комсомолу, де очолив Бюро міжнародного молодіжного туризму «Супутник» і багато зробив у сфері патріотичного виховання молоді та зміцнення авторитету Харківщини в міжнародному співтоваристві.

У 1985 р. Сергій Анатолійович заснував в Харківському інженерно-економічному інституті кафедру економіки, організації і планування гнучких виробничих систем. У філіях кафедри на ХНВО «ФЕД» та ДП «Завод Укрелектромаш» вчені і виробничники розробляли й на практиці втілювали проекти перших вітчизняних роботизованих комплексів.

На початку 90-х С. А. Мехович очолював Харківський філіал міжнародної школи бізнесу «МІРБІС», де створив унікальну методичну базу для підготовки управлінців нової епохи ринкових відносин. Протягом 1990–2000 рр. очолював спільні з Болгарією та Кіпром підприємства, чия ефективна діяльність сприяла створенню привабливого інвестиційного клімату на Харківщині та підвищенню її міжнародного авторитету.

З 2001 р. професор Мехович працює на кафедрі економічного аналізу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Крім цього С. А. Мехович — засновник і директор товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-технічний центр «Енергетичні технології» та головний редактор загальнодержавного науково-виробничого і інформаційного журналу «Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит». Автор близько 200 наукових праць, в тому числі 5 монографій і 6 підручників. Під його науковим керівництвом підготовлено чотири кандидатські дисертації. Він є лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Лідер паливно-енергетичного комплексу 2006», регіонального рейтингу «Харків'янин року — 2006», а також має урядові нагороди.

26 лютого 2016 р. Сергію Анатолійовичу Меховичу вручили Почесний знак Харківської обласної ради «Слобожанська слава». Такої нагороди він був удостоєний за «багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток регіону, активну науково-педагогічну діяльність, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм».

С. А. Мехович — постійний представник Міжнародної громадської організації «Асоціація ​«Слобожанщина» в Харківській області, президент Харківської обласної громадської організації «Ветерани молодіжних об'єднань». Більше 12 років він займається благодійною діяльністю та меценатством, здійснюючи підтримку земляцтва «Асоціації Слобожанщина» в м. Києві.

Понад 30 років професор С. А. Мехович веде викладацьку діяльність, зараз навчає студентів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» таких дисциплін, як «Теорія економічного аналізу», «Стратегічний аналіз», «Стратегічне управління підприємством».

Сфера наукових інтересів: інноваційна діяльність, організаційно-економічні питання гнучких виробничих систем, інструменти формування конкурентного підприємства: санація, реструктуризація, реінжиніринг, проблеми реформування енергетичного ринку України.

Ідентифікатор ORCID — 0000-0001-7080-7609

С. А. Мехович в Google Scholar