Каракуркчі Ганна Володимирівна

Список публікацій Г. В. Каракуркчі

Ганна Володимирівна Каракуркчі — керівник навчального відділу Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», кандидат технічних наук, підполковник.
Народилася 28 червня 1982 р. в м. Костянтинівка Донецької області. Ще у старших класах середньої школи Ганну Володимирівну більш за все цікавили хімія та військова справа, й незважаючи на те, що в її родині ніколи не було військових, вона побажала стати кадровим військовим. Після закінчення середньої школи в 1999 р. Г. В. Каракуркчі вступила до Харківського військового університету на факультет радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки. В 2003 р. Харківський військовий університет було ліквідовано, тож закінчувати навчання Ганні Володимирівні довелось уже в Харківському інституті танкових військ ім. Верховної Ради України, який був складовою частиною Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Інститут Г. В. Каракуркчі закінчила з золотою медаллю та отримала фах - офіцер тактичного рівня, фахівець з радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки військ. Керівництво навчального закладу залишило випускницю працювати у виші викладачем аналітичної хімії. Згодом Ганна Володимирівна була переведена до науково-дослідної лабораторії (озброєння радіаційного, хімічного, біологічного захисту), в якій пройшла шлях від молодшого наукового співробітника до керівника лабораторії. У 2015 р. захистила кандидатську дисертацію за темою: «Електрохімічне формування функціональних покриттів сплавами заліза з молібденом і вольфрамом», науковий керівник доктор технічних наук  професор Ведь М. В., та отримала наукову ступінь кандидата технічних наук. На даний час Г. В. Каракуркчі працює над докторською дисертацією під керівництвом доктора технічних наук, професора Сахненко М. Д.
У 2017 р. Г. В. Каракуркчі стала переможцем ХІХ обласного конкурсу «Вища школа Харківщини — кращі імена» в номінації «За шляхетний приклад служіння українському народові».
У 2018 р. стала дипломантом Всеармійського конкурсу «Кращий винахід року–2018» у номінації «Автомобільна техніка».
З лютого 2018 р. підполковник Г. В. Каракуркчі — керівник навчального відділу Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
Тематика наукових досліджень Г. В. Каракуркчі стосується питань:
  • відновлення працездатності машин і механізмів, в тому числі бронетанкової техніки та озброєння, за рахунок використання нових конструкційних матеріалів з підвищеними фізико-механічними властивостями;
  • гальвано-хімічного відновлення зношених поверхонь за рахунок нанесення покриттів твердим хромом, залізом, нікелем, міддю, цинком та ін.;
  • підвищення паливної економічності та екологічності ДВЗ з використанням каталітичних матеріалів; систем знешкодження газоподібних викидів; синтезу оксидних і модифікованих електродних матеріалів та ін.
Г. В. Каракуркчі автор понад 130 наукових праць, в тому числі 2 монографій та 18 патентів на винаходи.
 
Ідентифікатор ORCID — 0000-0002-1287-3859
 

Г. В. Каракуркчі в Scopus

Матеріали до біографічної довідки та фото Г. В. Каракуркчі взято зі статті:
Теревертко О. Танкова школа в Харкові повертає свою колишню популярність / Олександр Тереверко // Народна Армія. — 2018. — 9 трав. (№ 19 (5551). — С. 6–7.