Пам’яті видатного хіміка!

7 листопада 2018 року о 14:30 у конференц-залі (кімн. 63) відбудеться презентація монографії В. Г. Камчатного «Науково-освітній доробок професора І. П. Осипова (1855–1918 рр.) у галузі хімії»
 
4 листопада 2018 р. виповнюється 100 років із дня смерті видатного вченого-хіміка, заслуженого професора, ректора Харківського технологічного інституту Івана Павловича Осипова.
 
 
Монографія «Науково-освітній доробок професора І. П. Осипова (1855–1918 рр.) у галузі хімії» видана до цієї дати задля вшанування пам`яті науковця.
Випускник фізико-математичного факультету Харківського університету, талановитий учень академіка Миколи Миколайовича Бекетова, Іван Павлович Осипов був видатним фахівцем у різних галузях хімічної науки — в теоретичній, неорганічній, органічній, фізичній, аналітичній хімії, а також у фармакології, судовій хімії, історії хімії тощо. Його докторська дисертація присвячена вивченню термохімічних явищ.
27 років поспіль він очолював Товариство фізико-хімічних наук при Харківському університеті, яке стало осередком хімічної науки на території Наддніпрянської України. І. П. Осипов був обраний до складу европейських наукових хімічних товариств, а саме, Берлінського та  Паризького. Вражають також його масштабні просвітницькі та громадські проекти.
Із 1906 р. вчений працював у Харківському технологічному інституті на посаді професора та очолював хімічну лабораторію. У 1915 р., в непрості часи Першої світової війни, він був обраний на посаду директора (із 1917 р. — ректора) ХТІ. У цей час І. П. Осипов також став одним із ініціаторів створення та першим директором Харківського жіночого політехнічного інституту. Три роки його керування ХТІ — це надважкі зусилля задля збереження навчального закладу в умовах війни, суспільних потрясінь та економічної розрухи. Внаслідок таких обставин та важкої хвороби вчений передчасно пішов з життя.
У монографії детально висвітлені біографія вченого, його наукова, освітня, громадська діяльність, наведена бібліографія творчої спадщини. Книга також містить відомості про талановитих учнів професора. Автор монографії — випускник факультету технології неорганічних речовин ХПІ 1978 р., народний депутат України двох скликань, Виконавчий директор Правління ГО «Асоціація випускників НТУ «ХПІ», кандидат історичних наук Валерій Григорович Камчатний.
На презентацію запрошуються фахівці-історики, викладачі, студенти та всі, хто цікавиться історією розвитку вітчизняної хімічної науки та вищої школи, зокрема Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна та Харківського національного медичного університету.