Кінолекторій «Шедеври Європейського кіно»

15 червня 2018 року о 14:00 запрошуємо до конференц-зали бібліотеки (кім. 63) на перегляд кінострічки «Стара рушниця» відомого французького режисера Робера Енріко, (До Днів Європи в Україні).
 
Сюжет фільму:
Дія стрічки відбувається у 1944 року в місті Монтобані, Франція.
Хірург місцевої лікарні Жульєн Дандьє (Філіпп Нуаре), некривдний товстун, лікар-гуманіст, що лікує і бійців Опору, і колабораціоністів з міліції, розуміє, що скоро місто звільнять союзники, що вже висадилися у Нормандії. Він посилає дружину (Ромі Шнайдер) і доньку до свого родового замку Барбері, а коли приїжджає їх відвідати, з жахом виявляє тіла мирних жителів, убитих прямо в церкві, знаходить застрелену доньку і спалену з вогнемета дружину. У замку засів загін СС. Збожеволілий від горя Жульєн знаходить дідівську рушницю і ламає опори моста, гітлерівці опиняються в пастці.
У село приїжджає партизанська розвідгрупа, але месник обманює їх — каже, що усі німці поїхали. Прекрасно знаючи усі таємні ходи замку, доктор один вступає в бій з цілим загоном, винищуючи усіх німців. Останніми він топить двох солдатів в криниці і, оволодівши вогнеметом, спалює німецького гауптштурмфюрера, заразом підпалюючи замок. Паралельно ретроспекцією проходять спогади про довоєнне життя сім'ї...