Програма НАТО-Україна

1 червня 2018 року о 13:00 у конференц-залі бібліотеки (кімн. 63) відбудеться урочиста церемонія випуску слухачів курсів професійного навчання 
«Сучасні технології інформаційних систем»  та «Менеджмент та ділове 
адміністрування» за Програмою НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців.

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сферіУправління НАТО з економічних питань безпеки та оборони у 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, спрямовану на надання допомоги колишнім військовим, або таким, котрі невдовзі будуть звільнені у запасЗ 2007 року, як відповідь на потреби ринку праці та у зв’язку із зростанням обсягу фінансування, було започатковано напрямок економічних дисциплін, що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.

Мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.
Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін. 
Протягом років, курси проходять в більш, ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2018 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 800 бенефіціарів.
На сьогодні вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" з 2009 року приймає участь у програмах НАТО – Україна з перепідготовки (професійного навчання) та соціальної адаптації колишніх військовослужбовців, які звільнені в запас або відставку. За цими програмами в м. Харкові, Харківській області та м. Полтаві вже пройшли перепідготовку та отримали допомогу в працевлаштуванні понад 1300 осіб.
01 червня 2018 року о 13.00 год. в НТУ "ХПІ" відбудеться черговий випуск 44-х слухачів, що проходили навчання за напрямами "Сучасні технології інформаційних систем" та "Менеджмент та ділове адміністрування" в Міжгалузевому інституті післядипломної освіти НТУ "ХПІ". На церемонію випуску прибуває делегація НАТО у складі Менеджера програми НАТО – Україна з перепідготовки військовослужбовців Крістофера Штаудта та його заступника – Олександри Огороднікової. В урочистій церемонії також беруть участь: проректор НТУ "ХПІ", професор Олександр Олегович Труш, директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської обласної державної адміністрації Олексій Михайлович Максимов, заступник Харківського обласного військового комісара підполковник Андрій Леонідович Семенович, директор Міжгалузевого інституту післядипломної освіти НТУ "ХПІ" Юрій Володимирович Паржин, викладачі університету, представники засобів масової інформації.