Монумент «Хрест Слави захисникам Вітчизни»

З ініціативи Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», вченої ради й ректора Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Є. І. Сокола та за підтримки громадської організації «Асоціація випускників Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» буде споруджено монумент «Хрест Слави захисникам Вітчизни».
 
Монумент — це дяка усім воїнам, які в буремні роки ставали і знову стоять на захисті Вітчизни. Монумент являтиме собою традиційний козацький хрест, вирубаний з білого вапняку та встановлений на ступінчасте підніжжя. В основі хреста буде розміщено медальйон, на якому автор монумента представив основні символи українського народу, поєднавши історичну та сучасну символіку України з елементи військової атрибутики.
 
Щит та меч символізують єдність народу та армії, оголена шабля — бойовий дух, готовність дати відсіч ворогам нашої землі, розгорнуті до бою гармати — вогневу могутність нашої зброї, калина — національне відродження України, бандура — душу народу України, книга — знання та пам’ять народу, прапор — військову гідність та звитягу, соколи — незборений дух українського народу.
Лейтмотивом композиції слугуватимуть слова великого Кобзаря, вирізьблені на зворотному боці кам’яного хреста:
«Борітеся — поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава.
І воля святая!»
 
Шановні читачі бібліотек! Запрошуємо вас долучитися до благородної справи вшанування захисників Вітчизни. Перерахувати благодійні внески на спорудження монумента можна на рахунки громадської організації «Асоціація випускників Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
Банківські реквізити:
Скорочена назва: ГО «Асоціація випускників НТУ «ХПI».
Розрахункові рахунки:
р/р 26007924433811 — в гривнях;
в АБ «Укргазбанк», МФО 320478.
Код 26450114.
У графі «Призначення платежу» слід вказувати прізвище, ім’я, по-батькові (ПІБ) фізичної особи-платника або назву юридичної особи та мету внесків — благодійний внесок на спорудження монумента.