Борітеся — поборете!

  13 листопада 2017 року о 14:30 запрошуємо на відкриття виставки живопису члена Національної cпілки художників України Віктора Цапка, що відбудеться у конференц-залі бібліотеки.
 
  Народився Віктор Михайлович Цапко у 1956 році в селі Нижні Сірогози Херсонської області. Навчався в Одеському художньому училищі ім. Грекова.
  Майстерня художника, де він створює свої роботи, знаходиться в селі Великий Перевіз Полтавської області (Україна).
Художник про себе розповідає: «Добре, що я вступив до училища вже після армії, а не після восьмого класу, тому що в школі ще було несерйозне ставлення до навчання. А дорослі хлопці вже знали чого хочуть. Після училища пропрацював три роки в художньому комбінаті і мене потягнуло підвищити кваліфікацію. Я поїхав до Санкт-Петербурга, де спілкувався з такими відомими художниками, як Гуменюк, Кулібаба, Волощенко та інші. Вони багато дали для моїх пошуків. Взагалі, тому, хто починає свій шлях в мистецтві, спілкування з іншими художниками дає дуже багато. У Петербурзі я навчався в студії Василя Ілліча Суворова.
  У 1996 році з легкої руки Феодосія Гуменюка, який рекомендував мені з'їздити в Торонто, я зв'язався з канадцями, з'їздив до них і зробив виставку. У Торонто розташована найбільша з канадських українських галерей, яка називається «KUMF». У цій галереї виставлялося понад 100 українських художників, серед яких і Марчук, і Гуменюк. Мені теж пощастило там виставлятися. З того часу я досить вдало вписався в українську діаспору в Канаді, спілкувався з іншими художниками, зробив там чотири виставки. Ще я виставлявся в Америці, в Детройті, де теж багато українців.
  Я жив в Канаді з 1998 року. Але, як не пафосно це прозвучить, Україна перетягнула, і з 2008 року я проживаю в селі Великий Перевіз Полтавської області. Мені чомусь цікавіше тут – в Україні. У Запорізькому художньому музеї є мої роботи. Я продовжую працювати. Сусіди по дачі у мене такі відомі художники, як Бородай, Бабак. У мене під боком не тільки річка і красиві пейзажі, але ще і коло спілкування. Можна сказати, що я живу, як в раю!».