Раскін Лев Григорович

Список публікацій Л. Г. Раскінa

Раскін Лев Григорович — доктор технічних наук, професор кафедри розподілених інформаційних систем і хмарних технологій Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
Л. Г. Раскін народився 14 червня 1935 р. у м. Харків. У 1953 р. закінчив середню школу із золотою медаллю. В цьому ж році отримав першу премію на Всеросійській олімпіаді школярів з математики.
Л. Г. Раскін — випускник Військової інженерної радіотехнічної академії (ВІРТА), закінчив там ад'юнктуру. Після захисту кандидатської дисертації в 1964 р був залишений в академії викладачем. Лев Григорович нагороджений урядовими нагородами, з яких найцінніша — медаль «За військову доблесть». У 1987 р. у званні полковника був звільнений в запас і запрошений на роботу до Харківського політехнічного інституту (нині — Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»). З 1989 по 2001 рр. завідував кафедрою системного аналізу та управління, з 1992 р. — професор. У 1994 р. захистив докторську дисертацію з проблеми прогнозування технічного стану складних систем, пізніше перейшов на посаду професора на кафедру економічної кібернетики та маркетингового менеджменту. У 2009 р. очолив кафедру комп'ютерного моніторингу і логістики (нині — кафедра розподілених інформаційних систем і хмарних технологій).
У 2015 р. Оксфордський Академічний Союз за результатами щорічного конкурсу присвоїв Л. Г. Раскіну почесне звання «Вчений року» за вирішення задачі Чебишева, яку ніхто не міг вирішити з 1873 р. В 2019 р. Оксфордський Академічний Союз нагородив професора Раскіна Л. Г. Дипломом Вищої Ступені за краще рішення задачі Гамільтона.
Область наукових інтересів Л. Г. Раскіна: теорія ймовірностей, випадкові процеси, методи оптимізації, системи штучного інтелекту.
Професор Раскін Л. Г. — автор понад 400 опублікованих наукових робіт, в тому числі 12 монографій. За весь період своєї професійної діяльності він підготував близько 60 кандидатів та 9 докторів технічних наук.
 

Джерело інформації: Решил задачи Чебышева и Гамильтона / [Коллектив кафедры] // Політехнік. — 2020. — 27 серп. (№ 8). — С. 3.

Л. Г. Раскін в Google Scholar