«I’d like to become a song...»
Primary tabs
2 березня 2016 року в бібліотеці НТУ «ХПІ» відбувся літературний вечір присвячений 145-річчю від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки (Лариса Петрівна Косач).
Натхнення Леся Українка черпала з казкової волинської природи, рідного слова, пісень, народних традицій, любов до яких була прищеплена їй матір'ю — Оленою Пчілкою.
Про величезний талант, багату уяву, палке серце Лесі Українки повідала старший науковий співробітник Харківського літературного музею Наталія Федорівна Руденко. Наталія Федорівна акцентувала, що творчість Лесі Українки охоплювала широке коло світових мотивів, тому стала вагомим художнім здобутком світової культури. Свої ідеї та думки авторка зуміла подати у формі музично–поетичного слова.
На вечорі були присутні студенти різних факультетів: електроенергетичного (декан — професор О. П. Лазуренко), машинобудівного (декан — професор М. С. Степанов), соціально-гуманітарних технологій (декан — професор А. В. Кіпенський) та механіко-технологічного (декан — професор М. А. Погрібний ).
Заступник декана з виховної роботи О. Я. Пітак завжди бере участь у заходах, які підвищують культурний рівень студентів. Старший викладач кафедри української, російської мов та прикладної лінгвістики І. І. Снігурова разом зі студентами декламувала твори славетної українки. Небайдуже до нашої культури ставляться також студенти–іноземці. Так представник Камеруну Анугні Каджі Вільям Ландрі відвідує кожен захід, що проходить у бібліотеці. Це допомагає йому краще пізнати культуру та традиції країни, де він здобуває вищу освіту.
Минають роки і з кожним роком шириться гурт читачів та шанувальників Лесі Українки. Вона в нашій сучасності, її твори сьогодні ще актуальніші, ніж 145 років тому. Поетеса живе серед нас, вона не вмерла, а лише зробила крок у безсмертя: «Ні, я жива! Я буду вічно жити! Я маю в серці те, що не вмирає!»
Хотіла б я піснею стати
У сюю хвилину ясну.
Щоб вільно по світі літати,
Щоб вітер розносив луну…
Старший науковий співробітник харківського літературного музею Наталія Федорівна Руденко.
Ти хотів би квіток на дорозі моїй?
Нащо сипати їх попід ноги?
Хай живуть вони в ніжній красі чарівній, –
я сама їх знайду край дороги.
Вірш читає студентка Е-63 Катерина Моічан
Ой високо сонце в яснім небі стало,
Гаряче проміння та й порозсипало,
По хвилях блакитних пливе човен прудко.
От і берег видко! прибули ми хутко.
Вірш читає студент Е-63 Євген Юношев
Старший викладач кафедри української, російської мов та прикладної лінгвістики І. І. Снігурова разом із студентами готуються до виступу.
Як я люблю оці години праці.
Коли усе навколо затихає
Наталія Федорівна Руденко доносить слухачам творчість Лесі Українки
Захоплюючі миті творчості Лесі Українки не залишає байдужими студентів.
2016