БУДІВНИЦТВО ТА АРХІТЕКТУРА

У Харкові налічувалося близько 3 тис. кам'яних і понад 5 тис. дерев'яних будинків.
Побудовано в Харкові: будівля Пантелеймонівської церкви, силами будівельного відділення Харківської міської думи, серед засновників — К. Н. Захар'єв, Н. О. Жевержеєв, В. Ф. Федоров, В. І. Богданов-Гайдуков та І. С. Соболєв; будівлю для 4-ї пожежної частини на Заїківці; будівлю Духовного училища на Бурсацькому узвозі, за проектом архітекторів Б. С. Покровського і К. О. Толкунова; каплиця в пам'ять імператора Олександра II біля вокзалу, за проектом С. І. Загоскіна.
Завершено будівництво Олександрівської каплиці в пам'ять імператора Олександра II в російсько-візантійському стилі на Привокзальній площі Харкова (1883-1885); Москалівських казарм по проектам Сергія Ілліодоровіча Загоскіна, викладача ХТІ.
Харківська міська управа придбала для ремісничого училища двір з будівлями і садом у Петіних за 23 тис. р.
Урочисте освячення нової будівлі Харківської Міської управи і проведення в ньому першого засідання. Прийнято рішення про оголошення конкурсу на кращий твір з історії Харкова. Премія призначена в 500 р. 
У Харкові побудований, на кошти Курсько-Харківсько-Севастопольської залізниці, новий залізний міст на кам'яних підвалинах, що з'єднує Велику Панасівську вулицю з Лисою Горою.

 

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ЕКОНОМІКА. ПОЛІТИКА
РІВЕНЬ ЖИТТЯ ТА ЦІНИ
ФАБРИЧНО-ЗАВОДСЬКА ПРОМИСЛОВІСТЬ
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ТА КУСТАРНО-РЕМІСНИЧА ПРОМИСЛОВІСТЬ
ТРАНСПОРТ  ТА ЗВ'ЯЗОК
КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО ТА ТОРГІВЛЯ
НОВИНИ В НАУЦІ ТА ТЕХНІЦІ
ОСВІТА. ПРОСВІТА. РЕЛІГІЯ. ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
КУЛЬТУРА. МИСТЕЦТВО. СПОРТ
ПЕРСОНАЛІЇ ДІЯЧІВ НАУКИ  ТА ТЕХНІКИ