ТРАНСПОРТ ТА ЗВ'ЯЗОК

Загальний прибуток ПЗ склав 75 млн. 653 тис. крб.
У Харкові скликано нараду представників Південній залізниці, Катерининської, Південно-Східної та Північно-Донецької з-ць за участю міністра шляхів сполучення Едуарда Броніславовича Крігер-Войновського.
Особливий комітет з надзвичайної охорони при Управлінні Бєлгород-Сумської залізниці встановив таксу на продукти першої необхідності, що продаються у залізничних буфетах та на прилавках.
Відбулося урочисте святкування в Харкові 10-річчя існування електричного трамвая. На честь ювілею всіх співробітників, які працювали протягом першого 10-річчя, преміювали годинниками з пам'ятним написом, емблемою та міським гербом.
Було відкрито нову трамвайну лінію через Петінський шляхопровід. Перший вагон вів завідувач міського трамвая, випускник ХТІ Валерій Євгенович Мороховець.
Побудовано нову трамвайну лінію до меблевої фабрики «Конрад Януршкевич и Кº», заводу «Всеобщая компания электричества» та машинобудівного заводу АТ «Товарищества Герлях и Пульст».
У Харкові розпочато, під керівництвом головного інженера трамвая, викладача ХТІ Олександра Михайловича Богатирьова, заміну перевідних трамвайних стрілок на автоматичні.
Засновано курси автомобільних механіків-водіїв при Харківському автомобільному клубі. Директор курсів — інженер Ф. Л. Гольде. Викладачі курсів — офіцери місцевого саперного батальйону: капітан М. П. Пузиревський, прапорщики С. І. Зайцев та О. В. Гутовський. Головний курс автомобілізму викладав А. Ф. Замотін.
У Харкові засновано товариство споживачів «Автопомощь» при Південно-Російському автомобільному клубі.
Комітет військово-технічної допомоги при Технічному товаристві організував Курси автомобільних механіків та водіїв. Курси мали два відділення. Перше займалося шестимісячною підготовкою механіків для осіб, які мали стаж слюсаря, друге ― тримісячною підготовкою водіїв та мотоциклістів для всіх бажаючих осіб. Організатор і керівник ― інженер Даниїл Самойлович Черкес. Лекції читали відомі харківські інженери та викладачі ХТІ: з палива і мастильних матеріалів — Мефодій Іванович Кузнецов, з теорії двигунів — Георгій Федорович Проскура, з електротехніки — Олександр Маркович Ільйов та Віктор Миколайович Кияниця, з креслення — інженер Олексій Васильович Іванов, випускник ХТІ (1913).
У Харкові було видано:
1) посібник «Об организации вагонного хозяйства на железных дорогах» інженера-технолога Володимира Миколайовича Батицького, до якої додавалися інструкції для агентів фактичного контролю та вагонорозподілювачів;
2) «Несколько слов в объяснение отчетных данных по текущему ремонту товарных вагонов на южных дорогах в 1915–1916 гг.» інженера-технолога, випускника ХТІ (1892) Леоніда Дем'яновича Косякіна.
У губернії було відкрито більше ніж 10 нових поштових відділень загального типу.
Лебединська земська управа оголосила торги на оренду на 6-ти річний термін 13-ти поштових станцій.
В усіх установах поштового відомства запроваджено, при прийманні та передаванні внутрішніх телеграм, нове числення часу відповідно до 24-х годинного циферблата, вважаючи початком доби — 12-ту годину ночі.