КУЛЬТУРА. МИСТЕЦТВО. СПОРТ

Затверджено статут Харківського товариства поширення російського друкованого слова.
Засновано Товариство «Богодухівська громадська бібліотека».
На зібраннях Харківського літературно-художнього гуртка виступив поет К. Д. Бальмонт. Гонорар поета обсягом 234,5 к. було перераховано до Комітету Всеросійського союзу міст на поміч покаліченим воїнам.
Архітектор Володимир Миколайович Покровський (викладач ХТІ в 20-х рр.) виступив з публічною лекцією про Єгипет, в якій поділився своїми враженнями від подорожі до Верхнього Єгипту, відвідування пірамід Хеопса та Хефрена, «долини смерті», некрополів Саккари і Люксора, від екскурсії до Каїрського музею старожитностей. Доповідь супроводжувалася показом діапозитивів.
Затверджено статути Богодухівського гуртка шанувальників музики та Дергачівського вокально-музично-драматичного гуртка.
Харківське товариство поширення грамотності для мешканців губернії організувало курси співочої грамоти та хорового співу. Серед викладачів — Петро Іванович Кравцов (викладач ХТІ), Ілля Ілліч Слатін та ін.
Запроваджено у Харкові шестимісячний Практичний курс сценічного мистецтва. Директор — артист Імператорських театрів А. П. Петровський.
Відкрито у Харкові експериментальний театр «Студия», який представляв різні жанри сценічного мистецтва.
У Харкові з успіхом відбулися гастролі Московського художнього театру.
Комітет з надання допомоги біженцям-латишам організував латиський спектакль в Будинку працівників. Весь отриманий прибуток надійшов на утримання дитячої літньої колонії (табору) біженців.
Службовці ХТІ організували підписку на збір коштів для придбання «гармонік» для солдатів Усманського полку.
Організовано в Харкові благодійні сеанси в кінотеатрі «Боммер» для нужденних членів гуртка студентів-мусульман при ХТІ. Голова гуртка — Мамед-Алі Гаджи-Мамед-Мелікович Алієв, скарбник — Ісмаїл Гафурович Юзбашинський, секретар і бібліотекар — Ага-Баба Карбалай Алексер Мамед-Огли.
З ініціативи Харківського педагогічного товариства відбулося урочисте відкриття першого сеансу наукового кінематографа, присвяченого Єгипту.
У харківському театрі «Ампир» пустили в прокат пізнавальні ролики та військову хроніку перед початком сеансу.
Відкрито в Харкові Кінематографічну прокатну контору Феофана Павловича Дедікова («Кинофильм») з представництвом для монопольної експлуатації картин московського АТ кінематографічних фабрик «А. О. Дранков и К».
Організовано XIX виставку Товариства харківських художників. Серед членів товариства — викладачі ХТІ Михайло Родіонович Пестриков, Костянтин Петрович Пинєєв, Валентин Августович Фельдман, Микола Митрофанович Уваров, Олексій Опанасович Кокель та ін.
Харківський обласний комітет Всеросійського союзу міст влаштував безкоштовне народне гуляння в міському парку і лотерею-алегрі на поміч полоненим російським воїнам. Серед 3000 призів — кінь, віялка, меблі, самовари, вироби з дорогоцінних металів. У концертному відділенні брали участь оперні артисти, п'ять оркестрів, група Харківського атлетичного товариства під керівництвом викладача ХТІ Миколи Федоровича Вільгальма.
В саду Харківського зібрання приказчиків влаштували щорічні народні гуляння «Свято літа» — на користь існуючих при ньому школи, бібліотеки та Комітету допомоги сім'ям торгових службовців, покликаних на війну. Театральні вистави, концерт і розважальна програма пройшли під керівництвом режисера Н. А. Мокренського, одного з керівників музично-драматичного гуртка клубу ХТІ.
Вийшли друком у Харкові перші номери: щоденної газети «Русская жизнь» під редакцією М. М. Страхова; перший і єдиний номер журналу «Сириус» під редакцією історика Валентина Сергійовича Рожицина, викладача соціально-економічного циклу наук ХТІ (1922).
Опубліковано нове видання довідкової книги «Весь Харьков» Є. С. Елькіна з планом міста за окремими районами.