СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ТА ДОМОРОБНО-РЕМІСНИЧА ПРОМИСЛОВІСТЬ

У губернії було 450 тис. господарств, з яких до 400 тис. господарств ― селянських і до 50 тис. ― приватновласницьких.
У господарствах губернії налічувалося: коней ― 592549 голів; рогатої худоби ― 954817; овець ― 747339; свиней ― 426025; курей ― близько 6,5 млн.; гусей ― 1 млн.
Постановою міністра землеробства встановлено для заготовок із забезпечення армії та населення, граничні тверді ціни, до нового врожаю 1916 р. включно, на жито, житнє борошно, просо, пшоно, гречку і гречане борошно.
Харківською губернською землевпорядною комісією було розроблено план робіт на польовий період, до якого було включено сільські товариства та приватні особи.
Військове відомство, згідно з розподілом Міністерства землеробства, відправляло військовополонених на сільськогосподарські роботи по всій губернії.
Експорт вбитої рогатої худоби губернії становив ¼ частину загального експорту Росії.
Засновано «Общество коневодов Валковского уезда».
У Харкові було організовано Курси з підготовки інструкторів Всеросійського сільськогосподарського перепису при Харківських вищих комерційних курсах за участю О. М. Анциферова, О. М. Челінцева, С. С. Жилкіна та А. Ц. Фронцкевича.
У Богодухівському повіті Харківської губернії засновано машинне товариство з середніх і незаможних селянських господарств. Вперше було застосовано групове використання сільськогосподарських машин і знарядь.
У Сумах АТ «Фаддей Ковальский и А. Трыльский» відкрило продаж бельгійських сепараторів «Мелотт» («Melotte»), зернодробарок і коренерізок англійської фірми «Бемфорд» («Bamford»), молотарок фабрики «Рустон, Проктор и К°» («Ruston, Proctor and Company») з Лінкольна, кінних автоматичних гребок марки «Тигр» та ін.
У Старобільському повіті відкрилися, при навчальній пасіці М. В. Руднєва, «Курси-притулки» для «покалічених воїнів, які втратили здатність до спільної сільськогосподарської праці, але можуть займатися бджільництвом, садівництвом та городництвом».
Каналізаційним бюро в урочищі «Сахари» Харківського повіту розпочато досліди із застосуванням каналізаційних опадів з очисних споруд для удобрювання полів під городи.