Мої бажання – мої можливості

Мої бажання - це здорова нація нашої країни
Мої можливостіце здоровий спосіб життя.
 
Здоров’я – це перша і найважливіша потреба людини, яка забезпечує гармонійний розвиток особистості та визначає його здібність до праці. Воно є найважливішою передумовою до пізнання навколишнього світу, самоствердження та щастя людини.
Найважливіші правила здорового способу життя:
Правило № 1: Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. 
Правило № 2: Будьте активними, займайтеся спортом і навчайтесь новим корисним звичкам. Корисними є піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкові пробіжки, зарядки. Ходіть більше пішки, займайтесь на спортивних майданчиках, будьте рухливими.
Правило № 3: Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний зі шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю та наркотиків.
Правило № 4: Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня.
Правило № 5:  Одне з найважливіших правил здорового способу життя – це позитивний настрій!
Правило № 6: Здоровий спосіб життя - це дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися.
Правило № 7: Адаптуватися до ситуації, що склалася в країні, на скільки це можливо. Дуже важливо знаходитись в безпечній зоні. При необхідності звернутися за першою кризовою допомогою. 

 
У цей непростий для усіх нас час служба психологічної підтримки НТУ"ХПІ" працює заради надання психологічної підтримки студентів!
Психологи служби завжди на зв'язку:
telegram-канал - https://t.me/spsppuss
цілодобова анонімна підтримка в форматі чату зі штучним інтелектом @elomia_ua_bot.
Об'єднуйтеся і підтримуйте одне одного в цей час. Разом ми сильніші. В умовах постійної тривоги, стресу та небезпеки життю дуже важливо бути в стані приймати рішення і мислити критично.
Принципи та техніки самодопомоги: 
Ми точно можемо знизити інтенсивність своїх природних реакцій на стрес (реакції вимкнути ми не можемо).
Коли ми вчимося справлятися зі стресом, ми можемо добре функціонувати.
У кожного з нас є потенціалщоб справлятися зі стресом.
Повернути контроль над своїм тілом та своїми реакціями:
1. Повернути контроль над своїм тілом та своїми реакціями, повернути правильне дихання. Всі численні техніки, якими кишить інтернет, хороші, але на потім. Основний принцип самодопомоги у стресі – видих! На початку, буде складно. Робіть і у вас вийде. В інтернеті є техніка «Дихання по квадрату», починайте так само з видиху! Це важливо! Також дієва техніка «Свічка». Затримуючи дихання, рахуйте до 4, видихаючи – до 8. Рахунок регулюйте самостійно, підбираючи комфортний для вас. Головне, ВИДИХ має бути БІЛЬШЕ! Це важливо!
Докладніше про техніку дихання https://ukr.waykun.com/articles/tehnika-dihannja-dihalni-vpravi-dlja-vas.html

2. Пийте більше води. Якщо ви не фанат водного режиму, раніше так і не навчилися пити по 1.5 - 2,5 літри на день, пийте по 2-3 малі ковтки. Води поряд не виявилося? Рухайте щоками, робіть рухи, що нагадують жувальні, щоб збільшити слиновиділення. Справа в тому, що при стресі слизові оболонки ротової порожнини пересихають і мозок починає кричати: «Караул!» Щоб заспокоїти його нам достатньо, змочити слизову. Це важливо!
3. Принцип самодопомоги через тіло полягає у постійних тренуваннях, завдяки яким ми формуємо цикл: напруга – розслаблення. Це важливо! Все, що знаєте, підійде: м'язова релаксація по Джекобсону, ранкова зарядка (паралельно з дихальними практиками), будь-яке фізичне навантаження у вигляді збирання, прополювання тощо.
4. При стресі, наше завдання – прибрати тунельний зір, допомогти мозку дійти відносної норми. Активізувати роботу когніцій. Техніки: 5 почуттів, 5 предметів та інші завдання, пов'язані з класифікацією предметів. Для початку, назвіть по одному великому предмету, який знаходиться поряд з вами (попереду, праворуч, ліворуч вікно, картина, шафа… Назвіть своє ім'я, вік, свою адресу. Промовляйте, перераховуючи те, що необхідно зробити, або вже зроблено: я зараз почищу зуби, приведу себе до ладу, мені необхідно о 10.00 вийти за продуктами, потім зателефонувати мамі. У стані гострого стресу (48-72 години) та гострої реакції на стрес (1 міс), говорити з собою таким чином – нормально! Це важливо!
5. Старайтеся спати 8-10 годин від час війни, це час необхідний для відновлення організму людини. 
Запрошуємо скористатися електронними виданнями бібліотеки, які доступні в дистанційному режимі!