Проект «Бібліотечний арт-простір»

Ми живемо у часи викликів та випробувань. Людство щодня зтикається з епідеміями, війнами, стихійними лихами…
У цей період бібліотеки відіграють велику роль у підтримці людей та забезпеченні їх необхідною інформацією в умовах вимушених обмежень.
Час вимагає об’єднання зусиль!
У 2023 році укладено угоди між НТУ «ХПІ» і закладами загальної середньої освіти (м. Харків та Харківська область), бібліотеками (КЗ «Публічна бібліотека Височанської Селищної ради» Харківської області, Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харків) та Територіальним центром надання соціальних послуг Слобідського району м. Харкова. Це розширює взаємодію та надає можливість співпрацювати з тими, хто потребує допомоги. Науково-технічна бібліотека НТУ «ХПІ» є центром тяжіння, для учасників освітнього процесу, місцевим мешканцям міста Харків, Харківської області та вимушено переміщених осіб.
Відповідно до Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 березня 2023 № 190-р) з метою популяризації читання та безперервної освіти протягом життя, популяризації читання як чинника розвитку критичного мислення та інструменту досягнення успіху у навчанні та житті, створення простору інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу, покращення престижності та позитивного іміджу бібліотеки започатковано проект «Бібліотечний арт-простір».
Бібліотечний арт-простір — це місце творчості, читання, психологічної підтримки, спілкування та наповнення ресурсом. Читачі бібліотек розвивають свою творчість та особистість. Це відкритий простір для навчання новому та цікавому, без обмежень та без бар’єрів. Безбар’єрне спілкування незалежно від віку, віросповідання, гендерної приналежності та людей з особливими освітніми потребами.
Бібліотека — це культурний, освітній та ресурсний центр для місцевих мешканців та внутрішньо переміщених осіб. Бібліотечний арт-простір під час війни — це групи психологічної підтримки, які ми проводимо спільно з партнерами та заходи, що популяризують українську мову, культуру, любов до рідного краю та читання. В рамках профорієнтаційної роботи проходять бібліотечні уроки «Досягнення мети» для учнів 9-11 класів ЗЗСО та години спілкування, спрямовані на виховання у здобувачів освіти почуття національної гідності та патріотичності.
Інформаційний безбар’єрний простір немає кордонів. З перших днів повномасштабного вторгнення КЗ «Публічна бібліотека Височанської Селищної ради» Харківської області надає допомогу внутрішньо переміщеним особам та місцевим мешканцям. Проводить різноманітні заходи для дітей та їх родин. На постійній основі, для дітей, в бібліотеці діють кружки з малювання, бісероплетіння, вокалу, рукоділля, в’язання крючком.
КЗ «Публічна бібліотека Височанської Селищної ради» Харківської області співпрацює з Арт-студією «Джміль» та Височанською школою мистецтв. Спільно з Інформаційно-ресурсний центр «Без бар’єрів» науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» проводить групи психологічної підтримки та жіночі зустрічі «Бібліотека — Дім читача!» в центральній бібліотеці сімейного типу та філіях: Покотилівській селищній бібліотеці-філії для дітей, Покотилівській селищній бібліотеці-філії для дорослих, Бабаївській селищній бібліотеці-філії та Ржавецькій селищній бібліотеці-філії. 
Бібліотечний арт-простір — це територія творчості та мистецтва для користувачів бібліотеки з вільним, безкоштовним доступом, де відбуватимуться художні виставки, лекції, групи психологічної підтримки, майстер-класи, бібліотерапія, музикотерапія, літературні читання, круглі столи, презентації, літературні вечори, історичні хронографи тощо.
Запрошуємо всіх бажаючих до співпраці! Разом ми сильніші!