Кожна людина — унікальна особистість!

Вітаємо колектив Навчально-наукового медичного інституту НТУ «ХПІ» зі святом — Днем медичного працівника! Мирного неба, здоров’я, творчої наснаги, професійних звершень на ниві освіти та науки!

Кожен громадянин повинен знаходитися у зоні постійного піклування з боку суспільства, влади, державних установ, громадських організацій незалежно від національності, релігії, матеріального стану, стану здоров’я.

Науково-технічна бібліотека приділяє увагу інформаційним потребам кожного користувача та інформує про зміни в законодавстві України у сфері охорони здоров’я.

До Вашої уваги колекція нормативних документів з питань реабілітації людей з особливими освітніми потребами, захисту їхніх прав, свобод, гідності, та актуальні зміни у законодавстві України:

Бібліотека інформує про зміни в законодавстві задля сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних із реалізацією прав та потреб людей з обмеженими можливостями, мобілізації підтримки їх гідності та благополуччя. Люди з особливими освітніми потребами (ООП) мають такі самі права на реабілітацію, освіту, працевлаштування, доступну інфраструктуру, як і інші категорії громадян. На жаль, досі, частіше за все, якість життя людей з ООП залишається низькою. Такі проблеми, як недоліки або відсутність спеціальних пристосувань для пересування, труднощі при отриманні освіти, брак робочих місць і недостатній розмір грошової допомоги від Держави, позбавляють можливості вести повноцінний спосіб життя й ізолюють їх від суспільства. Але, обмежені фізично, вони безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки величезній силі духу й волі, люди з обмеженими можливостями досягають значних успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, і можуть досягти навіть більшого, ніж інші.

Необхідно постійно привертати увагу суспільства до проблем, пов’язаних із захистом прав людей з ООП, оскільки їх права часто порушуються. Сьогодні, вирішуючи проблеми соціальної адаптації людей цієї категорії, варто залучати до співпраці установи та організації, які у своїй діяльності мають певні важелі, науково-методичні напрацювання та відповідний досвід.

Дякуємо нашим партнерам за співпрацю:

Міжнародний інститут інклюзії 
Інклюзивно-ресурсний центр Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка 
Благодійний фонд «Паралельні світи» 
Асоціація дитячих та сімейних психологів України 
Арт-крамничка # БаТьКиHub 

Бажаємо всім міцного здоров’я!

Нагадаємо, 1 грудня 2021 р. у науково-технічній бібліотеці пройшов Міжнародний дистанційний науково-практичний семінар «З толерантністю в серці», який проводився в рамках Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями (3 грудня 2021 р.). Метою заходу було звернути увагу на безбар’єрний доступ до вищої освіти людям з особливими освітніми потребами, збереження найвищої соціальної цінності — здоров’я. За ініціативи учасників, у науково-технічній бібліотеці започатковано роботу Інформаційно-ресурсного центру «Без бар’єрів» та відкрито дистанційний майданчик для обміну досвідом «З толерантністю в серці».

Долучайтеся!