Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
Завідувачка кафедри міжкультурної комунікації та іноземної мови, професор, доктор соціологічних наук, доктор філологічних наук, гарант освітньої програми другого (магістерського) освітнього рівня «Медіакомунікації». Експертка НАЗЯВО з акредитації програм у царині соціології та медіа-комунікацій.
Народилася 30 березня 1965 року у місті Харкові.
У 1982 році після закінчення ЗОШ І-III ступенів № 51 м. Харкова вступила до Харківського державного університету ім. О. М. Горького на філологічний факультет, відділення «Структурна та прикладна лінгвістика».
У 1987 році закінчила з відзнакою повний курс університету за спеціальністю «Структурна та прикладна лінгвістика».
Має кваліфікацію «лінгвіст, спеціаліст з автоматичної обробки текстовоі інформації, перекладач-референт науково-технічної літератури».
1987-1988 рр. працювала на посаді молодшого співробітника лабораторії почеркознавчих та авторознавчих досліджень Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. засл. проф. М. С. Бокаріуса Міністерства юстиції України.
З 1988 року по теперішній час — лаборант, викладач, доцент, професор, завідувачка кафедри міжкультурної комунікації та іноземної мови Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Має стаж педагогічної роботи в університеті — 31 рік. Експерт у царині гендерних студій та інтернет-комунікацій. Проходила стажування в Інституті Інтернету Оксфордського університету (Великобританія), Айовському університеті (США).
Кафедра міжкультурної комунікації та іноземної мови забезпечує підготовку бакалаврів, магістрів та аспірантів з англійської, німецької, французької мов за професійним спрямуванням і за фахом на факультетах комп’ютерних та інформаційних технологій, комп’ютерних наук та програмної інженерії, соціально-гуманітарних технологій, а також у Навчально-науковому інституті економіки, менеджменту та міжнародного бізнесу.
У 1996 році захистила кандидатську дисертацію в спеціалізованій раді Московського інституту мовознавства РАН. Кандидатський диплом було нострифіковано вирішенням спеціалізованої вченої ради Київського інституту української мови НАН України та отримала наукову ступінь кандидата філологічних наук.
У 2000 році отримала вчене звання доцента.
У 2001 році захистила докторську дисертацію в спеціалізованій раді Московського інституту мовознавства РАН за фахом «Теорія мови» та отримала вчене звання доктор філологічних наук.
У 2009 році отримала магістерську ступень із освіти 2. 0 від університету Умеа (Швеція).
У 2010 році захистила докторську дисертацію в спеціалізованій раді Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна та отримала вчене звання доктор соціологічних наук.
У 2011 році отримала вчене звання професора.
У 2010 році отримала подяку від Міністра освіти та науки України за значний внесок у розвиток вітчизняної освіти.
У 2015 році отримала цінний подарунок від Верховної Ради України за вагомий внесок у розвиток освіти та науки України.
У 2017 році увійшла до топ 500 найвпливовіших жінок України, посівши 34 місце.
У 1999-2013 роках брала участь у відкритті, організації та підтримці діяльності кафедри ЮНЕСКО з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (Нікосія, Кіпр).
Працювала у низці проектів щодо становища та відношення до жінок у засобах масової інформації Фонда Міжнародних жіночих медій (США), у спільному проекті Жіночої програми досліджень Університету штату Айова (США) та Центру гендерних досліджень Національного університету імені В. Н. Каразіна (Україна) «Розвиток гендерних досліджень в межах Університетської програми партнерства для просування навчальних трансформацій у вищій школі України».
Працювала у спільному проекті Університету штату Айова (США) та Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Україна) «Зміцнення партнерства університету для сприяння економічному розвитку в Харкові», у спільному проекті Університету штату Айова (США) та Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Україна) «Перепідготовка жінок-вчених в умовах трансформації економіки України», а також на громадських засадах у Центрі гендерних досліджень (Харків, Україна) у 1999-2005 рр.
Упродовж останніх п’яти років бере участь у роботі методичної школи-семінару «Нові технології в навчанні», а також щорічно проводить семінар для викладачів ВНЗ України «Використання інтерактивних методів навчання у викладацькій діяльності у ВНЗ».
У 2016-2017 навчальному році було проведено Міжвузівську школу із медіа комунікацій «Communication and Media Academy», організовано передачу на ОТБ «Розмова про професію», цикл науково-практичних семінарів з медіа комунікацій, організовано круглі столи у царині сучасних медіа та журналістики.
У 2015 році обрана депутаткою Харківської міської ради 7 скликання, стала членом постійної комісії Харківської міської ради з гуманітарних питань (освіта, культура, духовність, молодіжна політика та спорт). Безпартійна.
Текст довідки узгоджений з професором О. І. Горошко.
Інформація для довідки отримана з:
https://www.city.kharkov.ua/uk/gorodskaya-vlast/gorodskoj-sovet/deputatyi/goroshko-olena-gorvna.html
http://web.kpi.kharkov.ua/mkia/o-kafedre/
http://kharkiv.samopomich.ua/team/horoshko-olena-ihorivna/
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |