Ми відкриті для всіх і кожного, хто працює на ниві освіти, культури, науки та виробництва задля процвітання України
Видача картки здійснюється у центрі реєстрації (кімн. 31, тел.: 707-66-40)
Пропонуємо долучитися до навчання на платформі UDEMY.
Для всіх студентів та співробітників НТУ «ХПІ» є можливість отримання вільного доступу до навчання на будь-якому з курсів.
UDEMY — 213 000 онлайн-відеокурсів із новими доповненнями, які публікуються щомісяця.
Детальніше
Милославський Кирило Євгенович (14 (27) січня 1914 року, с. Вознесенське, Рибінського повіту Ярославської губернії — 13 лютого 1975 року, м. Харків), інженер-дослідник, фізик-магнітолог, кандидат технічних наук (1943), доцент (1946). Співавтор і упорядник 5 книг на історико-музичну тематику. Син професора ХПІ та ХАДІ Є. І. Милославського, онук міського голови м. Охтирки І. М. Милославського.
Закінчив середню школу у Харкові у 1929 році. У 1930 році вступив, а у 1935 році закінчив фізико-механічний факультет Харківського механіко-машинобудівного інституту. У 1931 році при цьому закладі закінчив 4-й курс робфаку. Навчався на паралельних курсах з майбутнім академіком Є. М. Лівшицем, слухав лекції академіка Л. Д. Ландау. Учень професорів Д. С. Штейнберга та К. Д. Синельникова. Працював лаборантом в УФТІ (1934–1935 рр.), молодшим науковим співробітником у УНДІ метрології, Харків (1935 р.). У 1936–1939 рр. навчався в аспірантурі у ВНДІ метрології (м. Ленінград), під керівництвом професорів Є. Г. Шрамкова та Б. М. Яновського. Захистив кандидатську дисертацію (1943). В роки ІІ Світової війни працював інженером Центральної лабораторії Ленінградського, а потім старшим інженером Челябінського тракторного заводів, брав участь у вдосконаленні методів магнітної дефектоскопії деталей танків та тракторів.
Педагогічну діяльність розпочав як старший викладач кафедри електротехніки Челябінського механіко-машинобудівного інституту (1944–1946 рр.), потім був доцентом кафедри фізики на факультеті колісно-гусеничних машин Інституту механізації сільського господарства (м. Челябінськ). Після реевакуації до Харкова ― доцент кафедри фізики ХАДІ (1946–1949), згодом ― її завідувач (1949–1957). Секретар Вченої Ради ХАДІ, вчений секретар Харківської філії Товариства радіоелектроніки та радіозв’язку СРСР. З 1958 по 1975 рр. ― Вчений Секретар ІРЕ АН УРСР, відповідав за роботу з аспірантами та представлення наукових звітів до АН УРСР. Автор друкованих наукових праць в галузі магнетизму та історії фізики. Працював з відомими вченими академіками А. А. Слуцкіним, О. Я. Усиковим, С. Я. Брауде, Б. І. Веркіним, В. П. Шестопаловим.
Лектор Товариства «Знання» та Центрального лекторію. Досконало володів французькою мовою. Нагороджений медаллю «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні» (1946) та ювілейним знаком до 100-річчя з народження винахідника радіо О. С. Попова (1959).
К. Є. Милославський, бувши відданим служителем Мельпомени, за своє коротке життя зміг зробити значний внесок у розвиток музично-театрального життя Харкова і Слобожанщини як талановитий мистецтвознавець. Невтомний збирач фотографій акторів, в тому числі з дарчими надписами, платівок, книжок на музично-театральну тематику, колекціонер листівок співаків і артистів, засновник приватної музикознавчої бібліотеки. Співак і акомпаніатор-любитель. Співавтор 4 книг: про Харківський театр опери і балету (1965, у співавторстві з П. О. Івановським та Г. В. Штоль, українською мовою) , про харківського тенора зі світовою відомістю Івана Алчевського (1972, у співавторстві з П. О. Івановським, російською; 1980, у співавторстві з І. М. Лисенком українською мовою), героїчного тенора Ю. С. Кіпоренка-Доманського (1987, у співавторстві з П. О. Івановським, українською мовою). Упорядник репертуару співака та літератури в книзі О. А. Грошевої «Іван Степанович Паторжинський» (1976). Спілкувався та був у дружбі з відомими співаками С. Я. Лемешевим, М. К. Печковським, І. С. Паторжинським, В. М. Гужовою, К. Г. Шашою, поетом Л. С. Татаренком, музикознавцями О. А. Грошевою, І. М. Лисенком, О. Чишком. Плідно співпрацював з домом-музеєм М. Ю. Лермонтова у м. П’ятигорську та музично-театральною бібліотекою К. С. Станіславського у Харкові. Похований на 2-му Харківському кладовищі, поруч з батьком.
Дмитро Кирилович Милославський.
Список наукових праць та статей К. Є. Милославського
Публікації про життя та діяльність К. Є. Милославського
Пам'ять про К. Є. Милославського
НТУ "ХПІ"
61000, Харків, вул. Кирпичова, 2 tel:+38 (057) 707-63-61, Е-mail: library@khpi.edu.ua Cайт науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» доступний на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-NonCommercial» 4.0 Всесвітня |