Наукова школа електротехніки Харківського політехнічного інституту

Гриб Олег Герасимович

Гриб Олег Герасимович — відомий учений, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2013 року (за роботу «Автоматизована система обліку електричної енергії з контролем показників якості»), доктор технічних наук (1992), професор (1995), фахівець у галузі електроенергетики.

Народився 20 липня 1947 у м. Харкові. В вересні 1962 року вступив до Харківського будівельного технікуму, який закінчив у грудні 1966 року.

У 1967–1973 рр. Олег Герасимович навчався в Українському заочному політехнічному інституті МВ ССО СРСР у м. Харків.

З січня 1967 року по березень 1969 року О. Г. Гриб працював техніком в Українському державному проектному інституті «Важпромелектропроект» у місті Харкові. З березня 1969 року по жовтень 1973 року — лаборант, інженер в Харківському вищому інженерно-командному училищі.

В листопаді 1973 року Олег Герасимович пішов на службу в ВЧ 44432 в м. Бєлогорськ. Після закінчення служби в армії в листопаді 1974 року О. Г. Гриб працював молодшим науковим співробітником у Харківському вищому інженерно-командному училищі.

З грудня 1980 року він працював асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри електричних станцій та електропостачання в Українському заочному політехнічному інституті (м. Харків).

В липні 1992 року Олег Герасимович перейшов працювати професором, завідувачем кафедри «Електропостачання міст» Харківської національної академії міського господарства. У травні 2010 року став завідувачем відділу Північно-Східного наукового центру НАН і МОН України у місті Харкові, де пропрацював всього 2 місяці.

З вересня 2010 року Олег Герасимович займає посаду завідувача кафедри автоматизації та кібербезпеки енергосистем НТУ «ХПІ».

Основні напрямки наукових досліджень – контроль та підвищення якості електроенергії.

Вагомими здобутками діяльності Олега Герасимовича є розробка приладів, які застосовуються у Національному науковому центрі «Інститут метрології», державному підприємстві НЕК «Укренерго».

В теперішній час академік Технологічної академії наук України, професор Гриб О. Г. займається розробкою методики обліку електричної енергії та її якості (визначення відповідальності за погіршення якості електричної енергії між постачальником і споживачем). О. Г. Гриб співпрацює по електроенергетичній тематиці з ДП НЕК «Укренерго», МОН України та Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.

Олег Герасимович багато сил вкладає у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та науковців. Він є членом двох спеціалізованих вчених рад по захисту докторських та кандидатських дисертацій в НТУ «ХПІ». Як науковий керівник О. Г. Гриб підготував 5 докторів наук, 5 кандидатів наук, зараз проходять підготовку 3 здобувача кандидатського ступеня та 2 здобувача докторського ступеня. Серед 291 його наукових праць 12 посібників, 12 монографій, 28 авторських свідоцтв, 1 патент. Олег Герасимович розробив ряд нормативних документів для Мінрегіонбуду та Держспоживстандарту України по електромагнітній сумісності.