Наукова школа електротехніки Харківського політехнічного інституту
Аркадій Львович Матвєєв (1886-1956)
Доктор технічних наук. Професор (1938).
Матвєєв Аркадій Львович народився у м. Новочеркаську. 1913 року закінчив Петербурзький електротехнічний інститут зі званням інженера-електрика першого розряду. Його залишили в інституті на посаді викладач кафедри електротехніки. Працював інженером земельного відділу у м. Новочеркаську (1920–1922), технічним директором Харківського відділення державного електротресту (1922–1930), консультантом «Харківенерго» та Українського відділення «Гідроенергопроекту».
Від 1925 року А. Л. Матвєєв завідував технічним відділом Харківського відділення ДЕТ., а з 1926 року став керуючим Харківського відділення Петроградського електромашинобудівного тресту. Аркадій Львович розпочав викладати у Харківському технологічному інституті у 1928 році, а з 1930 року був уже доцентом.
Якийсь час він обіймав посаду заступника директора Всесоюзного електротехнічного об'єднання (1929), а з 1932 року — завідувача кафедри «Центральні електричні станції» (ЦЕС) Харківського електротехнічного інституту (ХЕТІ). У 1938 році Матвєєв отримав звання професора.
У 1940/1941 навчальному році у штаті кафедри був лише один професор — завідувач кафедри, д.т.н. Матвєєв А. Л., п'ять доцентів — Андріанов А. М., Гусєв В. В., Милях О. М., Федоровський Д. Д., Цукерник Л. В., та два доценти-сумісники — Жаданівський М. В. , Перельмутер М. М.
Від 1943 року Матвєєв А. П. декан електроенергетичного факультету. Завідувач відділу електростанцій та енергосистем, член Вченої ради, старший науковий співробітник відділу теплових двигунів та установок Харківської філії Інституту енергетики (1942-1945).
Під керівництвом Аркадія Львовича колектив Електротресту збудував та ввів в експлуатацію низку потужних районних теплових електростанцій з підстанціями та лініями передачі (Донбас, Криворіжжя, Харків–Есхар, Іваново–Вознесенськ, Білорусія). На кафедрі ЦЕС створив три спеціальні лабораторії. Досліджував навантаження електричних мереж та електричних станцій промислових, сільськогосподарських та комунально-побутових споживачів, а також нормування споживання електроенергії. Автор понад 50 наукових праць, присвячених проблемам визначення навантажень в електричних мережах та на електростанціях комунально-побутового споживання, а також проблем нормування електроенергії при механічній обробці металів. Багато праць мають велике народногосподарське значення. Підготував сімох кандидатів наук.
Матвєєв А. Л. має різні нагороди та заохочення. Нагороджений Наркоматом електропромисловості Похвальними листами стаханівця та найкращого стаханівця (1940, 1941), знаком «Відмінник соціалістичного змагання» (1946). Указом Президії Верховної Ради за досягнення у відновленні м. Харкова та Харківської області нагороджений орденом «Знак Пошани» (1944) та медаллю «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні» (1945).