Наукова школа електротехніки Харківського політехнічного інституту

Віктор Іванович Гуль

Учений. Спеціаліст в галузі заземлення установок сильного струму. Кандидат технічних наук (1969). Професор. Завідувач кафедри «Передача електричної енергії» (1972-1978).

Народився 14.06.1935 року в м. Харкові. Закінчив Харківський політехнічний інститут (1958) і був залишен на педагогічній роботі асистентом кафедри «Передача електричної енергії». Успішно захистив кандидатську дисертацію з проблеми вимірювань струмів блискавок в опорах повітряних ліній з використанням нелінійного електромагнітного екранування феррорегистраторів, яка отримала високу оцінку фахівців (1968).

У період з 1983 по 1986 р. перебував у закордонному відрядженні в університеті м. Аннаба (Алжир), де працював завідувачем кафедри «Електричні мережі».

Розвивав і підтримував широкі наукові контакти з ВНІІЕ, ВІЕ, МЕІ, ВЕІ, ВНІІПЕН (Москва), з інститутами Ленінграда, Норильська, Томська, Новосибірська, які дозволили кафедрі посісти провідне місце по заземленню електроустановок в імпульсному режимі і режимі ТКЗ.

Багато уваги приділяє вдосконаленню навчального процесу. Одним з перших запровадив проміжний (письмовий) контроль з дисципліни «Техніка високих напруг» (1987). Автор ряду навчально-методичних розробок, в тому числі навчального посібника «Техніка високих напруг і заземлень», цікавих посібників щодо блискавкозахисту надземних об'єктів, по ТВК та ін.

Активно займається науковою та педагогічною діяльністю. Керує дослідницькими роботами на базі польової лабораторії кафедри за республіканськими програмами в області заземлених установок сильного струму. Підготував трьох кандидатів наук.

Підготував і опублікував понад 100 наукових праць, в тому числі французькою мовою.

Високі результати праці в науці та педагогічній роботі відзначені державними нагородами та медалями ВДНГ.