Вимоги до написання реферату

Обсяг реферату повинен складати 20–25 рукописних сторінок учнівського зошита або 10-14 друкованих шрифтом Times  New Roman (розмір кегля – 14; міжстроковий інтервал – 1,5; поля – 2,5).
Мова написання – українська або російська. Уникайте довгих речень, багатослів’я, повторів, аналізу несуттєвих фактів. Перевіряйте помилки, при необхідності користуйтесь словниками та довідниками. Для зауважень та поміток викладача залишайте поля.
Реферат має чітко визначену структуру й складається з титульного аркушу, змісту, вступу, основної частини (2– 3 розділів), висновку, списку використаної літератури.
Титульний аркуш оформляється за стандартною формою (Див. Додаток 1).
У вступі обґрунтовується актуальність теми, розкривається навчально-пізнавальне значення її дослідження. Обов’язкова частина вступу – короткий аналіз наукової літератури, яка самостійно відібрана та проаналізована відповідно до плану роботи над рефератом.
Основна частина складається з розділів, кожен з яких має свою назву й відповідну нумерацію. Розташовуйте матеріали розділів у логічній послідовності; у кожному з них повинні бути Ваші власні пояснення, приклади, узагальнення.
У висновку треба сформулювати основні результати дослідження та зробити акценти на зв’язку наукової проблеми з сучасністю.
Список літератури необхідно складати у відповідності до правил оформлення бібліографії.
Зверніть увагу, що відомості про книгу повинні включати: прізвище та ініціали автора; назву книги; через двокрапку – її призначення; через косу риску – відомості про відповідальність (ініціали та прізвища авторів); через крапку, тире – місце видання; через кому – рік видання. Якщо книга написана чотирма та більше авторами, то допускається описувати її під назвою, тобто спочатку навести назву книги, а далі через косу риску подати прізвища чотирьох авторів (якщо їх усього чотири) або трьох і словосполучення «та ін.» (якщо авторів п’ять і більше).

Наприклад:
Один автор
Матвєєва Л. Л. Культурологія : курс лекцій : навч. посіб. / Л. Л. Матвєєва. – К., 2005.
Два автори
Абрамович С. Д. Світова та українська культура: навч. посіб. / С. Д. Абрамович, М. Ю. Чікарькова. – Львів, 2004
Три автори
Крвавич Д. П. Українське мистецтво: навч. посіб. / Д. П. Крвавич, В. А. Овсійчук, С. О. Черепанова. – Львів, 2005.
Чотири автори
Історія світової та української культури / Греченко В., Чорний І., Кушнерук В., Режко В. – К., 2000.
П’ять і більше авторів
Культурологія : навч. посіб. / Баканурський А. Г., Александров А. Б., Дашкова Т. Ю. та ін. – К., 2004.
Без авторів
Історія світової культури : навч. посіб. / за ред. Л. Т. Левчук. – К., 1999.


Відомості про статтювключають: прізвище та ініціали авторів; заголовок статті; через дві косі риски – найменування журналу, збірника, де вміщена ця стаття; через крапку, тире – місце видання (для збірників); через крапку, тире – рік видання; через крапку, тире – номер, випуск, том (для журналів, збірників). Наприклад:
Шелест В. Думи – козацький епос // Київська старовина. – 1993. – №6.
Робота над рефератом починається з вибору теми. Поставтеся до неї як до відповідальної та важливої справи. Обираючи тему дослідження, оцініть рівень своїх знань з даної проблематики, зверніться за інформацією до підручників або довідників, тематичного каталогу бібліотеки, навчально-методичного кабі нету, а головне – враховуйте свій особистий інтерес, бо від нього в значній мірі залежить якість виконання творчої роботи. Не обов’язково обирати тему з пропонованого посібника. Вам надається право сформулювати її самостійно, але в цьому випадку тема реферату повинна відповідати навчальній програмі дисципліни «Історія української культури». Необхідно узгодити обрану тему й план роботи з викладачем.
Одна з головних вимог до реферату полягає в його творчому й самостійному виконанні. Усі проблеми обраної теми повинні знайти найповніше висвітлення в тексті. Використовуйте різноманітні культурологічні та історичні джерела, наукову літературу (монографії, навчальні посібники, статті, матеріали наукових конференцій, довідники). Досягнення науковців повинні бути відображені в усіх розділах реферату. При цьому Ви несете повну відповідальність за достовірність використаних матеріалів, у тому числі окремих фактів і цитат, за істинність формулювань, узагальнень та висновків. Матеріали з Інтернету без їхнього всебічного опрацювання, висновків та списку літератури як реферат не зараховуються.
Роботу треба представити у відповідний термін на кафедру етики, естетики та історії культури (ауд. 903 у1, тел. 707-68-73) для перевірки та рецензування викладачем. Захист реферату відбувається в різних формах. Це може бути виступ з тезами на семінарі або науковій конференції, співбесіда під час модульного контролю, викладення основних результатів дослідження під час відповіді на екзамені.